ג'סי כהן. צילום: רומי עין גל
ג'סי כהן. צילום: רומי עין גל

נבחרו המתחמים לפינוי-בינוי בתל גיבורים ובג'סי כהן

במסגרת התכנית להתחדשות עירונית בחולון, בעלי הנכסים במתחמים האלה יהיו שותפים להוצאת הפרויקט לפועל. אז איפה עומדים להרוס ולבנות מחדש?

פורסם בתאריך: 17.1.19 11:30

מועצת העיר חולון אישרה את בחירת המתחמים לתכנון תכניות פינוי בינוי בשכונות תל גיבורים וג'סי כהן. מדובר במתחמים אשר יקבלו מימון מלא ממשרד הבינוי והשיכון לטובת תכנון מפורט במסגרת "מסלול רשויות".

השבוע אישרה מועצת העיר חולון את בחירת המתחמים לתכנון תכניות פינוי בינוי בשכונות תל גיבורים וג'סי כהן. במסגרת פעילותה של העיר חולון לקידום תכניות להתחדשות עירונית וכחלק מקול קורא של משרד הבינוי והשיכון למימון תכניות מפורטות, הגישה עיריית חולון, באמצעות מינהל ההנדסה ובשיתוף עם המינהלת להתחדשות עירונית, חמישה מתחמים לתכנון פינוי בינוי בשכונות אלו. מדובר במתחמים אשר יקבלו מימון מלא ממשרד הבינוי והשיכון לטובת תכנון מפורט במסגרת "מסלול רשויות".

מדובר בתהליך מקיף וכולל, שמטרתו החייאת המרקם הבנוי, הכנסת שימושי קרקע חדשים, עידוד אכלוס של אוכלוסיה צעירה, ניצול יעיל יותר של תשתיות ומוסדות ציבור מתרוקנים ושמירה על שטחים פתוחים. בין המתחמים שאושרו: מתחם התותחנים ומתחם מבצע סיני בתל גיבורים, מתחם יוספטל ומתחם הגאונים בג'סי כהן.

יצוין, כי מתחם יוספטל, המונה כ–345 יח"ד, ומתחם מבצע סיני, המונה כ-85 יח"ד, כבר אושרו על ידי משרד הבינוי והשיכון ותוקצבו לתכנון בתקציב התחלתי של כארבעה מיליון שקל.מינהלת ההתחדשות העירונית ומינהל ההנדסה פועלים בימים אלה להנעת התהליך אל מול כל הגורמים הרלוונטיים וזאת על מנת לקדם את הפרויקט בדרך הטובה והיעילה ביותר. התחדשות עירונית היא תהליך של שיקום המרקם הבנוי הקיים ושיפורו באמצעות מגוון רחב של כלים, תוך התייחסות הן למצב הפיזי של המבנים והן למצב החברתי של התושבים.

קידום התכניות יביא לחידוש מלאי המגורים, לשיפור המרחב הציבורי כגון  מבני הציבור, הגנים והתשתיות העירוניות, כל זאת במטרה לשמור על איכות החיים בעיר ושיפור סביבת המגורים של התושבים . מינהלת ההתחדשות העירונית ומינהל ההנדסה יפעלו יחד לשילוב ההיבטים החברתיים בתכניות לצד ההיבטים הפיזיים והתכנוניים, תוך הקפדה על יצירת סביבת חיים בת קיימא.

יודגש, כי בעלי הנכסים המצויים במתחמים אלוה יעודכנו על ידי המינהלת ויהיו שותפים להוצאת הפרויקט לפועל.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. ליאור

    בנייה במתחם מבצע סיני יהרוס את היופי של השכונה. שלא לדבר על כך שהשכונה נעדרת כל תשתיות מינמליות. ועוד רוצים להוסיף יחידות דיור. הביוב עולה על גדותיו. לא ניתן לצאת מהשכונה בגלל העומס של המכוניות. בלילה לא ניתן למצוא מקום חנייה. האם יש פה איזו מטרה אינטרסנטית של עשיית רווחים לקבלנים או לבעלי קרקע?

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר