צילום: איציק עזרא
מינהל החינוך. צילום: איציק עזרא

ראש מינהל החינוך ל"השקמה": "אני לא הולכת לשום מקום"

העירייה שחררה הודעה רשמית על סיום תפקידה של ד"ר טליה פרידמן, אבל היא שבה לאחר חופשת מחלה והבהירה שאין לה כל כוונה לפרוש

פורסם בתאריך: 5.7.17 10:30

ביום שני הסתיימה חופשת המחלה של ד"ר טליה פרידמן, ראש מינהל החינוך העירוני, לאחר שביום ראשון שעבר, אחרי שיחה קשה עם מנכ"ל העירייה יוסי סילמן, אמורה הייתה לסיים את תפקידה. אלא שלד"ר פרידמן אין כל כוונה לפרוש, כפי שפורסם בהודעה הרשמית שהוציאה העירייה.

"אני מבחינתי, יש לי אחריות כלפי החינוך וילדי חולון. אחרי כל ההשקעה שלי והמאמצים למען החינוך, הילדים והנוער אני לא הולכת, מבחינתי אני ממשיכה את העבודה שלי כרגיל", אמרה ד"ר פרידמן ל"השקמה".

מקורביה הוסיפו כי "ראש המינהל מעולם לא הודיעה או התכוונה להודיע על פרישה או עזיבת המערכת העירונית ככלל, ובטח לא בעת הזו. ראש המינהל ממשיכה בעבודתה כרגיל ומה שעומד לנגד עיניה היא פתיחה חלקה של מערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה. ראש המינהל מוערכת מאוד על ידי כל אנשי החינוך ועובדת תוך שיתוף פעולה מלא עם כל שותפיה לתפקיד. בתקופת עבודתה בארבע השנים האחרונות, הובילה את העיר להצלחות ופריצות דרך משמעותיות בקנה מידה ארצי. ראש המינהל הודיעה שהיא פועלת ותפעל להמשך תפקודו התקין של מינהל החינוך בחולון, תוך מינופו בשיתוף פעולה ואמון מלא עם כל הגורמים הנדרשים לכך, כולל מנכ"ל העירייה".

עוד לפני שיצאה לחופשת מחלה, בתחילת השבוע שעבר, התקיימה שיחה טעונה בין פרידמן לבין סילמן, שבמהלכה אמר כי מאחר שהם אינם רואים עין בעין את תפקידה היא אמורה לסיים ולעזוב. מקורות מסרו ל"השקמה" כי טליה ביקשה לבדוק את זכויותיה ואף נקבע כי תצא הודעה משותפת. אלא שמאוחר יותר יצאה הודעת עירייה בלבד, ובדוברות העירייה נמסר כי מאחר שטליה עצמה יצאה מהפגישה טעונה, ומסרה דיווחים לסובבים אותה בניגוד למה שסוכם עימה – הוחלט על הוצאת ההודעה באופן חד צדדי.

על השיחה עם מנכ"ל העירייה, מסרו המקורבים: "בשבוע שעבר הוא נפגש איתה לשיחה אגבית בעניין החינוך ופתאום הפתיע אותה בבקשה להתפטר לאלתר. הוא דרש ממנה שתודיע מסיבות אישיות שהיא לא צריכה לעזוב. בעקבות השיחה טליה הרגישה לא טוב ובעודה מחלימה בבית, יצאה הודעה לעיתונות על עזיבתה. היא הייתה בהלם".

בצמרת העירייה כבר ברור כי היא לא תמשיך בתפקידה, בין אם תתפטר או תפוטר. יצוין, כי אם בעירייה מחליטים לפטר אותה, הרי לפי החוק חובה להביא את ההחלטה למועצת העיר מאחר ומדובר בתפקיד שבשנים האחרונות נקבע כי הוא סטטוטורי. במועצה אין בעיה מבחינת הרוב שיש לראש העיר, וההחלטה ברורה מראש.

מהעירייה נמסר בתגובה כי "העירייה אינה עוסקת בנושאי העסקת עובדיה בכלי התקשורת. העירייה פועלת ורואה לנגד עיניה רק את טובת תלמידי העיר ותושביה, ותפעל כנדרש על מנת ששנת הלימודים הבאה תיפתח כסדרה".

 

 

תגיות:

תגובות

Comments are closed

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר