צבי ויזל. דפוס של עבריין מין

מסוכן לציבור: צבי ויזל מואשם בביצוע מעשים מגונים בקטינות

כתב התביעה מתאר דפוס של עבריין מין שאינו שולט ביצריו ו"ממשיך לבצע עבירות גם בעת שממתין לריצוי עונש מאסר בעבירה זהה"

פורסם בתאריך: 6.8.17 11:31

הבוקר (א', 6.8) הוגש  כתב אישום כנגד צבי ויזל, תושב חולון בן 65, שמואשם בגין מעשים מגונים ובמעשה מגונה תוך שימוש בכוח. העבירות בוצעו בחמש מתלוננות בעת שהנאשם נסע עימן באוטובוס.

לפני פחות משבועיים נעצר ויזל בחשד לביצוע מעשה מגונה באוטובוס. הוא נעצר לאחר שאישה פרסמה פוסט בפייסבוק שבו תיארה כיצד נצמד אליה וביצע בה מעשים מגונים. בעקבות חשיפתו של הפוסט, נשים ונערות נוספות התלוננו נגדו במשטרה. בסך הכל מדובר על שבע תלונות. כך כתבה המתלוננת וקסלר בפוסט שהביא למעצרו: "עליתי על קו 172 (בתוך תל אביב) והייתי בתכתובת סמס אינטנסיבית וסוערת שקשורה בעבודה שלי ולקחה את מירב תשומת הלב שלי… היה צפוף מאוד ועמדתי כמו שהרבה פעמים קורה בעיר. ברגע שסיימתי לכתוב את ההודעה, פתאום ראיתי שיש יד של גבר מתחת לשמלה שלי ומעל התחתונים שלי, על איבר המין שלי. הגבר הזה, שמופיע בתמונה, לא התבלבל ולא נגע בי במקרה, הוא תקף אותי מינית. ברגע שהבחנתי במתרחש, התחלתי לצעוק באוטובוס ולצרוח עליו ולהסביר לכולם מה קרה. צילמתי אותו והנה הוא לפניכן, כדי לנסות ולמנוע מקרים דומים". לאחר פרסום הדברים, כאמור, נפתחה חקירה והחשוד נעצר בביתו.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ליטל קורן, הנאשם ביצע בהזדמנויות שונות מעשים מגונים במספר מתלוננות, כמה מהן קטינות, עת נסע עימן יחד באוטובוס.

על פי האישום הראשון, בחודש יולי 2013 או בסמוך לכך, במהלך נסיעה מירושלים לתל אביב בקו 480 של חברת אגד, התיישב הנאשם לצד המתלוננת, בת 20. זמן קצר לאחר שהחלה הנסיעה ובמשך כל הנסיעה שארכה כ-50 דקות, ביצע הנאשם במתלוננת מעשים מגונים. זאת, על אף שהמתלוננת ניסתה במהלך הנסיעה לחמוק ממעשיו של הנאשם, בכך שהתרחקה ממנו ונצמדה לחלון האוטובוס, נעה באי נוחות במושבה, בכתה ואף שוחחה, בוכייה, עם בן זוגה בטלפון על מעשיו של הנאשם. משעצר נהג האוטובוס בתחנה, נמלטה המתלוננת מהאוטובוס.

המתלוננות מסרבות ובוכות, וויזל ממשיך

על פי האישום השני, בספטמבר 2013, או בסמוך לכך, המתין הנאשם יחד עם המתלוננת, קטינה בת 15.5, בתחנת אוטובוס בחולון. הנאשם שאל את המתלוננת האם היא נוסעת לבית הספר והמתלוננת השיבה בחיוב. משהגיע האוטובוס לתחנה, שהיה אותה עת ריק מאדם, עלה הנאשם בעקבותיה של המתלוננת והתיישב לצידה. במהלך הנסיעה, ביצע הנאשם במתלוננת מעשים מגונים וגרם לה לכאב. בנוסף, גרם למתלוננת לבצע בו מעשה מגונה. כעבור מספר דקות, בלם האוטובוס בחוזקה והנאשם הרפה את אחיזתו במתלוננת. אז קמה המתלוננת ממקומה, פנתה לנהג וביקשה לרדת מהאוטובוס בתחנה הקרובה, למרות שהיתה מרוחקת מבית ספרה. משעצר הנהג בתחנה הקרובה, יצאה המתלוננת מהאוטובוס ונמלטה מהמקום בריצה.

על פי האישום השלישי, ב-26 בפברואר 2017 נסעה המתלוננת, קטינה בת 16, באוטובוס של חברת דן, בעיר חולון, וישבה בחלקו האחורי של האוטובוס. כעבור זמן קצר ניגש אליה הנאשם ושאל אותה האם ניתן לשבת לצידה, וזאת בזמן שמושבים רבים באוטובוס היו פנויים. המתלוננת השיבה בחיוב. הנאשם התיישב ליד המתלוננת וביצע בה מעשים מגונים. המתלוננת נעה בכיסאה, אך הנאשם לא חדל ממעשיו. בהמשך, המתלוננת זינקה ממקומה והנאשם יצא מהאוטובוס מיד לאחר מכן, עת עצר בתחנה.

על פי האישום הרביעי, ב-18 ביולי 2017 נסעה המתלוננת, בת 22, באוטובוס קו 271 של חברת אגד מחולון לכיוון תל אביב, והתיישבה במושב בספסל האחורי. כעבור זמן לא רב עלה הנאשם לאוטובוס והתיישב במושב ליד המתלוננת, תוך שהתקרב לעברה. בתגובה הניחה המתלוננת את תיקה על רגליה. במהלך הנסיעה הציע הנאשם סוכריה למתלוננת והיא סירבה. לאחר מכן, ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה. בתגובה, המתלוננת הרימה את קולה על הנאשם ואמרה: "אדוני, תוריד ממני את היד שלך". הנאשם נרתע, הזיז את ידו וירד מהאוטובוס מיד לאחר מכן.

על פי האישום החמישי, ב-19 ביולי 2017 נסעה המתלוננת, בת 35, באוטובוס קו 172 של חברת דן מתל אביב לכיוון חולון. המתלוננת, אשר לבשה שמלה קצרה, עמדה במהלך הנסיעה בחלקו הקדמי של האוטובוס, סמוך למושב הנהג, כשפניה לכיוון החלון. באותה העת, נסע הנאשם באוטובוס ועמד בסמוך למתלוננת. בעוד המתלוננת שקועה בשליחת מסרון מהטלפון הנייד שלה, ביצע בה הנאשם מעשה מגונה. משהבחינה המתלוננת במעשיו של הנאשם, היא החלה לצעוק לעברו ונמלטה בוכיה לחלקו האחורי של האוטובוס. מיד לאחר מכן, יצא הנאשם מהאוטובוס ונמלט מהמקום.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד קורן כי "ריבוי המתלוננות, רובן ככולן קטינות ונשים צעירות, העובדה כי העבירות בוצעו על פני שנים, כמו גם עברו הפלילי של המשיב, בעבירות מין בלבד, והעובדה שאינו ירא מאימת הדין וממשיך לבצע עבירות גם בעת שממתין לריצוי עונש מאסר בעבירה זהה, מצביעים על מסוכנותו הרבה של המשיב ועל חוסר יכולתו לשלוט ביצריו ובדחפיו, ומקימים נגדו עילת מעצר של מסוכנות לציבור".

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר