האם בחולון משלמים יותר על צהרונים?

חבר המועצה שי קינן: "ראש העיר גוזר 330 שקל על כל ילד בצהרון"

פורסם בתאריך: 18.7.17 17:00

הצעת חוק הפיקוח על הצהרונים אושרה השבוע (16.7)  לקריאה ראשונה בוועדת החינוך של הכנסת. הצעת החוק מסדירה את תנאי הרישוי, הסדרי הפיקוח והבקרה, ובכלל זאת, גם את המחיר המירבי שייגבה עבור צהרון. לדברי הח"כים היוזמים, ד"ר יפעת שאשא-ביטון (כולנו) ויעקב מרגי (ש"ס): "החוק ישים סוף להיעדר הפיקוח ולעושק המחירים". במידה שיאושר, ייכנס החוק לתוקפו כבר בשנת הלימודים הקרובה.

ההצעה מסמיכה את שר החינוך, בהסכמת שר האוצר ובכפוף לאישור ועדת החינוך, לקבוע את המחיר המירבי לתשלום עבור צהרון. על פי הנוסח שאושר (ונתון לשינוי), מפעיל צהרון שיגבה יותר ממחיר זה, ייקנס בעשרת אלפים שקל. זאת ועוד, על פי הנוסח שאושר בוועדת החינוך, הצעת החוק מסמיכה את שר החינוך לקבוע את התנאים לפתיחת צהרון ולהפעלתו, בכפוף לאישור ועדת החינוך. בכלל זאת, רשאי שר החינוך לקבוע את מספר הילדים המקסימלי בצהרון, את סל השירותים שיינתן במסגרתו, את התנאים הפיזיים, הבטיחותיים והסביבתיים לקיום הצהרון ואת תנאי ההכשרה המקצועית של העובדים בו. כמו כן, הצעת החוק מעגנת גם את אופן הפיקוח על המזון והתזונה בצהרון, ואף מחייבת את המפעיל לפרסם בצהרון פירוט תפריט יומי של המזון המוגש בו, באופן גלוי וזמין לכל ובתחילת כל חודש.

"הזוגות הצעירים אינם מעניינים את ראש העיר"

שי קינן, חבר מועצת העירייה, מספר שכאבא לשני ילדים בצהרון, הוא מצפה לאישורו של חוק הפיקוח על הצהרונים. לדבריו, "כנבחר ציבור בעיר, אני מרגיש היטב את הקושי של הזוגות הצעירים ונאבק בעצמי ביוקר המחיה. בנוסף, אני סבור שצהרון הוא שירות בסיסי שהעירייה צריכה לספק להורי הילדים ולא להשתמש בו ככלי להטלת מסים עקיפים עליהם. לצערי, להסביר זאת לראש העיר, זו משימה בלתי אפשרית".

לדברי קינן, "ראש העיר ששון מוכר שירות שעולה לעירייה 650 שקל מקסימום, ב-980 שקל, ובכך מטיל מס עקיף של 330 שקל על כל ילד מדי חודש בחודשו". קינן אף הגיש שאילתה בנושא לששון, שבה ביקש לפרט מהי העלות החודשית לצהרון לכל ילד. "באופן יהיר ומבזה ובניגוד לכללי מינהל תקין", אומר קינן, "ראש העיר סירב לענות על השאילתה כדי שהזוגות הצעירים לא ידעו את האמת. גם אחרי שמשרד האוצר הכניס 'יד לכיס' והוזיל את מחירי הצהרונים לילדי כיתות א׳-ב׳, סירב ששון להשוות בין מחירי הגנים לבתי הספר. צעד כזה היה עולה לעירייה בערך שישה מיליון שקלים, שהם פסיק מתקציב עתק של מיליארד ו-250 מיליוני שקלים. מהלך כזה היה חוסך לזוג הצעיר החולוני כ-700 שקל בממוצע לחודש. לצערי הרב", מסכם קינן את דבריו, "הזוגות הצעירים ומעמד הביניים אינם בראש סדרי העדיפויות של העירייה ואת זאת אני מבקש לשנות".

מרשת קהילה ופנאי נמסר בתגובה כי בימים אלה מתבצעות השלמות אחרונות לגבי מחירי הצהרונים לשנת הלימודים תשע"ח. עם הרישום לצהרוני הגנים תצא הודעה מסודרת לכל תושבי חולון.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר