גורדון: כך נראה בית ספר בחולון עם תשתיות בנות 70 שנה

הורים לתלמידים ב"גורדון" מאיימים להשבית את הלימודים בתחילת ספטמבר אם העירייה לא תעמוד בהבטחותיה לשיפוץ כלל הליקויים

פורסם בתאריך: 20.7.17 13:15

"אין מצב שגם השנה בית ספר גורדון ייפתח ללא שיפוץ שעליו הוחלט כבר ביוני 2015", אומרים בכעס הורים לתלמידים מבית הספר גורדון. "נמאס לנו ולא נשתוק יותר. המנכ"ל החדש התגאה בתקציב ענק לשיפוצים, ואת מי שוב שוכחים? את בית הספר גורדון שמשווע לשיפוץ".

סוגיית השיפוץ והבטחות העירייה לטפל בליקויים בשטח בית הספר גורדון נמשכות כבר שנתיים ויותר. "הבטיחו והבטיחו שוב", אומרים נציגי ההורים, "הגיעו בכירים מהעירייה, ערכו סיור בגורדון והסכימו על רשימת משימות שיפוץ מפורטת, אך דבר לא נעשה. "בית הספר המיושן חייב שיפוץ: נדרש טיפול בשטחי חוץ, צמחיה, בשירותים המסריחים, ליטוש ריצוף, תיקוני צבע, ריהוט מתפרק בכיתות, סלים באולם ספורט. בית הספר מציין 70 שנה להקמתו ומדובר במבנה זקן עם 70 שנות ליקויים מצטברים. מגיעה לילדים שלנו סביבת למידה נעימה ומזמינה ומגיעה לנו תמוה בעד הארנונה שאנחנו משלמים", זועמים ההורים.

גורדון 2017. תשתיות בנות 70 שנה

 

מרץ 2015: העירייה מבטיחה לשפץ (1)

ואכן, זה מספר שנים מנסות הנהגות בית הספר לקדם טיפול בתשתיות בית הספר שהונחו בשנת 1947. נציגי ההורים מתארים כיצד כבר בדצמבר 2014 פנו לעירייה בנוגע לתכנית שיפוצים, כולל פנייה לראש העיר ולנציג פניות הציבור. "לא היה כל מענה. פעם אחרי פעם נשלחנו לשוחח עם ראש אגף תכנון ובקרה במינהל החינוך".

אילן קומה, ראש אגף תכנון ובקרה, רק נכנס לתפקידו באותם ימים וביקש זמן כדי ללמוד את השטח. במרץ 2015 נערך בבית הספר סיור של קומה, שהתוודע לליקויים החמורים ואף הסביר כי מדובר בטיפול ארוך ויקר, כי אין לו הסמכות לנהל פעילות בהיקף כזה ויש צורך באישור מדרגים גבוהים יותר לפרויקט. בעקבות זאת נערכה ישיבה בהשתתפות נציגי ההורים, מנהלת אגף החינוך טליה פרידמן, מנהלת מחלקת חינוך יסודי, יהודית בראון, וראש אגף תכנון ובקרה אילן קומה. באותה ישיבה הציגו נציגי ההורים סרטון המסביר את מהות המאבק. בפגישה אישרר קומה את הממצאים ואת תכנית העבודה המתבקשת ועוד נאמר כי עיריית חולון מתעתדת להשקיע בשיפוץ שלושה-ארבעה מוסדות חינוך באותו קיץ וכי "גורדון" הוא אחד מהם.

גורדון 2017. מסדרונות מוצפים

באפריל 2015, במסגרת דיוני העירייה, הוקצה תקציב לשיפוץ והקבלה החלטה על ארבעה בתי ספר שייכללו בשיפוץ, ביניהם "גורדון". ואכן, במאי 2015 סיירו בבית ספר ראש אגף תכנון ובקרה, יוסי זהבי – מנהל אגף תשתיות ומבני ציבור, והאדריכלית אודליה, לקביעת תוכנית עבודה. "במהלך כל הסיור", מתארים ההורים, "היה ברור כי המטרה היא להקטין ככל האפשר את היקף השיפוץ ובצורך בשיפוץ מן היסוד. כמעט כל נושא שהועלה קיבל התייחסות של 'אתם מגזימים', 'זו לא בעיה', או 'לא אתם תגדירו'. זה הרגיש רע והריח רע מאוד", אומרים ההורים. ואכן, חששו ההורים התאמתו, במאי 2015 פורסמה תוכנית עבודה ראשונית לשיפוצי הקיץ, שהיתה לדבריהם  חלקית ומגמתית. לדוגמה, נושא הרטיבות, היונים והריצוף כלל לא הוזכרו בה. בעקבות התוכנית הבלתי מספקת, פנו שוב לראש העירייה בבקשה לדון בתקציב ובתוכנית, הן בפנייה ישירה דרך פניות הציבור והן דרך מינהל החינוך, אך נותרו ללא מענה.

גורדון 2017. מתקנים שבורים

 

יולי 2015: העירייה שולחת צבעי חובב ושני נערים לצבוע את בית הספר

ביוני 2015 מבטיח קומה לנסות להכניס לשיפוץ את נושא הריצוף. בעקבות פעילות של הנהגת ההורים, מוכנס לתוכנית ליטוש רצפות במקום ריצוף מחדש. קומה אף טורח להעלות על הבמה במהלך מסיבת סוף שנה ולבשר על השיפוץ המתוכנן במהלך חופשת הקיץ. בעקבו זאת מודיעים להורים, כי באותו קיץ לא תיפתח קייטנה

בבית הספר, גזר דין חמור לתושבי השכונה, אך ההורים מקבלים אותו בהשלמה, העיקר שישפצו כבר את המוסד. במהלך יולי 2015, בעקבות פניות חוזרות ונשנות של ההורים על חוסר התקדמות, מעדכן קומה כי היתה בעיה משפטית עם המכרזים והם בוטלו וכעת יש רק חברה אחת שיכולה לטפל בתוכנית השיפוצים אך אין לה כוח אדם לטפל בכולם. לפיכך, שולחת העירייה צבעי חסר מיומנות לצבוע לבדו את כל בית הספר. ההורים מרימים קול צעקה והעירייה מתגברת את הצבעי החובב בשני תלמידי חטיבת ביניים שגורמים יותר נזק מתועלת: השחתת הרחבה, הריהוט וצביעה קלוקלת. הסאגה נמשכת ובאוגוסט 2015 נפגשים נציגי ההורים עם מנכ"ל החברה הכלכלית. "פגישה מביישת לכל הצדדים. השיפוץ החובבני היה הפתעה גמורה לכולם. לא הוזמנו חלונות, לא הוזמן צבע, לא צוותים, לא ציוד טיפוס, לא ליטוש. התביישנו לקחת חלק", הם מספרים.

ספטמבר 2015: בית הספר עובר טיפול קוסמטי בלבד

בספטמבר 2015, מנכ"לית עיריית חולון לשעבר, חנה הרצמן, מודיעה להורים כי הכל ייפתר בסוכות – עוד הבטחה שהופרחה באוויר ולא קוימה. בינתיים, קומה ויורם כהן, מנכ"ל זוהר פרויקטים, עושים מאמץ אמיתי בניסיון לצמצם עלויות ולוקחים על עצמם כל משימה שאינה כרוכה באישור תקציבי כבד של מנכ"לית העירייה לשעבר. בדצמבר 2015, חברת זוהר עובדת בבית הספר במהלך חופשת חנוכה, בעיקר על תיקונים קוסמטיים ושאריות מעבודות הקיץ.

יולי 2017: העירייה מבטיחה לשפץ עד 1 בספטמבר

מאז, אומרים ההורים, "המענה לרשימת הליקויים בבית הספר ממתין לדיוני תקציב. הגענו כבר לשנת 2017 והפעם אנחנו דורשים שיפוץ מיידי. אם העירייה לא תדאג לכך כאן ועכשיו, לא נשלח את הילדים לבית הספר בתחילת שנת הלימודים".

מעיריית חולון נמסר בתגובה כי עד 1 בספטמבר כל מוסדות החינוך יהיו ערוכים לפתיחת שנת הלימודים.

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר