צהרונים

הורים לתלמידי א'-ב' יחסכו כ-300 שקל בחודש על צהרונים

חוק הצהרונים אושר ויפעל כבר בספטמבר: כיתות א'-ב' ישלמו 635 שקל לחודש בלבד. בצהרוני הגנים וכיתות ג' ומעלה, התשלום יעמוד על 935 שקל

פורסם בתאריך: 27.7.17 11:23

"חוק הפיקוח על הצהרונים" אושר היום (ד', 27.7.17) בכנסת. בין השאר, מסמיך החוק את שר החינוך לקבוע את התנאים לפתיחת צהרון ולהפעלתו, את מספר הילדים המקסימלי בצהרון, את סל השירותים שיינתן במסגרתו, את התנאים הפיזיים, הבטיחותיים והסביבתיים לקיום הצהרון ואת התקנים ותנאי ההכשרה המקצועית של העובדים בו.

כחלק מתכנית "נטו משפחה" שהוציא לפועל שר האוצר משה כחלון, הבשורות הטובות עם אישורו של החוק הן כי הצהרונים יסובסדו החל משנת הלימודים הקרובה, ספטמבר 2017. מחירי הצהרונים יהיו בין 300 ל-935 שקל לאחר סבסוד, על פי המסלול שהיישוב בוחר ובאשכול הסוציואקונומי, במקום יותר מאלף שקל.

הורי התלמידים בכיתות א'-ב' ישלמו 635 שקל לחודש בלבד (המדינה תוסיף 300 שקל) ומכיתות ג' ומעלה, התשלום יעמוד על 935 שקל לחודש (במקום 980 שקל ששולמו בשנה החולפת).

עם אישור החוק אמר שר האוצר כחלון: "ממשיכים ליישם בכל הכוח את תכנית 'נטו משפחה'. כבר בחודשים הקרובים ההורים ירגישו תוספת של אלפי שקלים להכנסה הפנויה. הזדמנות שווה אמיתית מתחילה באפשרות לתעסוקה, וסבסוד הצהרונים הוא הקלה נוספת עבור המשפחות העובדות. הצעד הזה מצטרף לתכניות להפחתת הצפיפות בכיתות ותוספת סייעת שנייה בגנים שהובלתי יחד עם שר החינוך נפתלי בנט, ואלה לא הצעדים האחרונים. נמשיך ונקל על המשפחות העובדות בישראל בהרחבת השירותים והפחתת יוקר המחיה".

עם אישורו של החוק, לא מעט מפעילי צהרונים יתקשו ככל הנראה לעמוד במחירים החדשים, ויש כבר מהם שטוענים כי הרפורמה שמנהיג כחלון אינה עומדת במבחן המציאות בשל ההוצאות הכבדות שנדרשות מצהרונים. במספר רשויות מקומיות התקבלו כבר הודעות ממפעילי צהרונים כי יתקשו לעמוד בדרישות החוק החדש.

 

נציגי ההורים בחולון בחרו

תכנית "ניצנים", "צהרונים חברתיים מסובסדים" בשיתוף משרד החינוך והמרכז לשלטון מקומי, הפועלת בחולון, הציבה שתי אופציות לסבסוד. נציגים מקרב הורי בתי הספר וועד ההורים העירוני בחנו את שתי האפשרויות המוצעות על ידי התכנית והוחלט, כי מחיר צהרוני הגנים יוזל באופן סמלי בלבד  והוא יעמוד על 935 שקל לחודש (במקום 980 שקל ששולמו בשנה החולפת).

מהעירייה נמסר כי: "רשת קהילה ופנאי היא זו המפעילה צהרונים בפריסה עירונית בגני הילדים ובבתי הספר כחלק מהרצף החינוכי המתקיים בחולון. במסגרת זו נהנים הילדים מפעילות חווייתית, לימודית וחברתית רחבה, מארוחה חמה ומצוות מקצועי ומיומן. בימים הקרובים תחל רשת קהילה ופנאי ברישום לצהרונים כאשר הרישום יתקיים באתר הרשת בכתובת holonet.org.il ובמרכזים הקהילתיים".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר