בית הספר יבנה. לבנות בלבד
בית הספר יבנה. לבנות בלבד

מוטי ששון: "אני לא מכיר ראש עיר ששיפץ 80 גני ילדים"

37,401 תלמידים, השקעה של 200 מיליון שקל ו-34 תלמידים בכיתה. בעיריית חולון מתכוננים לפתיחת שנת הלימודים בדרך לבחירת ראש מינהל חינוך

פורסם בתאריך: 17.8.17 12:41

ראש עיריית חולון, מוטי ששון, מנכ"ל העירייה, יוסי סילמן, ובכירים נוספים קיימו הבוקר (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ח. נראה כי למרות מספר תלונות תלונות מצד הורים, בעיקר על כשלים בהיערכות, בעירייה מציינים כי חולון ערוכה לפתיחת שנת הלימודים.

אתמול פורסם ב"השקמה חולון" כי בשני בתי ספר בחולון, "שער האריות" ו"אשלים", אין מנהלים. תגובת משרד החינוך הצביעה על הבעייתיות שמלווה את פתיחת שנת הלימודים בעיר: "המצב ידוע, מדובר בתהליך הקשור הן לעירייה והן למינהל החינוך. מאחר שמנהלת אגף החינוך, טליה פרידמן, פרשה בתחילת אוגוסט, אין גורם סמכותי לקביעת מנהלי בית הספר. יש 'פקק תנועה' שחייב להיפתר על מנת שהילדים יוכלו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה". בעניין זה ציינו בעירייה כי בשלב זה משה לייבה משמש כממלא מקום במקומה של ראש מינהל החינוך הפורשת ד"ר טליה שפירא עד לבחירת ראש מינהל כבר בזמן הקרוב.

בישיבה שהתכנסה הבוקר בלשכת ראש העירייה מוטי ששון, הציגו בכירים בעירייה את התכניות לשנת הלימודים הקרובה, שבה יחלו את לימודיהם 37,401 תלמידים. עוד נמסר כי במהלך שנת הלימודים הקודמת הסתיימה בנייתם של 12 גני ילדים חדשים בהשקעה של 16.5 מיליון שקל. בסך הכל, כך נמסר, בבתי ספר רבים בוצעו שיפוצים בסך של 21.8 מיליון שקל. בין בתי הספר ששופצו:  הס, בן צבי, בן גוריון וארן. כמו כן הושקעו כ-1.8 מיליון שקל בהנגשה של בתי ספר עבור תלמידים בעלי מוגבלויות.

"אני לא מכיר ראש עיר ששיפץ 80 גני ילדים בקיץ אחד", אמר ששון והוסיף כי "הושקעו 145 מיליון שקל בחינוך ו-200 מיליון שקל כולל החינוך הבלתי פורמלי. את כל השיפוצים אנחנו מבצעים מכספי המסים והארנונה, מלבד ה'גולדטק'. חולון צועדת קדימה – רק בשנה האחרונה נוכחנו לראות שמונה בתי ספר מצטיינים, והופכת לאחת הערים המובילות בתחום החינוך. יעיד על כך פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל, שהתרשם עמוקות מהביקור בגן הילדים הטכנולוגי בג'סי כהן". ששון ציין בהמשך כי העירייה תדאג לתגבור של 40 אחוז במקצועות המבוקשים.

 גילה יצחקי, מנהלת מחלקת גני הילדים, הציגה את התכנית לשנת הלימודים הקרובה. היא ציינה את מטרות העל של חולון באשר לשנת תשע"ח, הכוללות הכלת פדגוגיה דיאלוגית – שיטת חינוך אשר אמורה לפתח ילדים סקרנים על ידי שאילת שאלות ושיתוף בלבטים. פרויקט נוסף שעליו יושם דגש הוא שילוב יועצות גמילה בגני הילדים, שילוב ספרנים נוספים בבתי ספר וקידום מצוינות.

באשר לצפיפות התלמידים בכיתות, מסרה יצחקי כי חולון תפעל לפי תכנית משרד החינוך להגבלת מספר תלמידים בכיתה ל-34, כפי שמחייב התקן של משרד החינוך. באשר לתיכונים, חולון עדיין זכאית להכניס עד 40 תלמידים לכיתה, זאת על פי מדרג העיר מבחינה סוציואקונומית.

יוסי בייר, מנהל החינוך העל יסודי, הוסיף כי בשנה הבאה יחלו בעיר בתכנית רצפים, שעתידה להכין את תלמידי כיתות היסודי ללימודי חטיבת הביניים. כמו כן ירחיבו בשנה הבאה בשיטת למידה מבוססת פרויקטים. בנוסף מסר כי בבתי הספר יתחילו בפרויקט נסיוני בשם "חלוצי ההערכה". במסגרת הפרויקט תלמידים ימירו יחידות בגרות בעבודות מחקר, כדוגמת עבודות גמר. תהליך ההגשה של עבודות אלו ידמה את אופן הגשת המחקר האוניברסיטאי. יש לציין כי שיטת הלימודים תאופשר בין היתר במקצועות ביולוגיה, פיזיקה, היסטוריה, מחשבת ישראל, סוציולוגיה וספרות.

 

תגיות:

תגובות

2 תגובות
  1. שושי

    ובעיות בגני הילדים בלי סוף אין קשר למקום המגורים מרחק עצום בין הבית לגן העירייה בושה

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר