בית הספר אשלים

בלי מנהל ובלי מגרש: הורים ב״אשלים״ מאיימים בשביתה

ההורים פנו לשר החינוך ולמנכ"ל משרדו בבקשה להתערבותם. יו״ר ועד ההורים: ״מנכ״ל העירייה הודיע לי שאינו פוחד משביתות״. הלחץ עבד, הבוקר הודיעו בוועד המרכזי על בחירת מנהלת לבית הספר

פורסם בתאריך: 18.8.17 11:01

ועד ההורים של בית הספר "אשלים" פנה לעיריית חולון בדרישה למנות מנהל חדש לבית הספר ולדאוג לסיום השיפוצים בשטח בית הספר טרם תחילת שנת הלימודים העומדת בפתח. ההורים איימו כי אם הנושאים לא יטופלו לאלתר, ישביתו את הלימודים.

הבוקר (18.8) נודע על ידי הוועד המרכזי כי בעקבות לחץ ההורים, נבחרו מנהלות לבתי ספר "אשלים" ו"שער האריות". שמות המנהלות יפורסמו, ככל הנראה, ביום ראשון הקרוב לאחר חתימת טפסים במשרד החינוך.

בחודש יולי 2017  הודיע מנהל בית הספר, יובל בקל, כי הוא עוזב לטובת שליחות מטעם משרד החינוך לחו"ל ובמקביל סגנית המנהל, שרה בזן, יצאה לגימלאות. מלבד חוסר הוודאות באשר להנהלת בית הספר, בתחילת שנת הלימודים הקודמת נתגלו במגרש הספורט בבית הספר ליקויים חמורים וכתוצאה מכך המגרש נסגר לפעילות הילדים במהלך השנה, הן בשיעורי ספורט והן בהפסקות.

כעת, במכתב שנשלח ליוסי סילמן, מנכ"ל עיריית חולון וליהודית בראון, מנהלת אגף בתי ספר יסודיים, פונים ראשי ועד ההורים ומפצירים במקבלי ההחלטות: ״אנו מבינים כי מדובר במכרזים, הגשת מועמדויות וכיוצא בזה, אך יחד עם מכלול הדברים הקורים בבית ספר, לא נותרה לנו רגישות לנושא זה, במיוחד כאשר מי שצריך לשאת בתוצאות הם ילדינו״. העתקים מהמכתב נשלחו לשר החינוך נפתלי בנט, שר החינוך, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב וראש העירייה מוטי ששון.

לדברי ההורים, במהלך השנה, כאשר הועלו מעת לעת טענות בנושא השיפוץ, הבטיחו גורמים בעירייה כי השיפוצים יתבצעו במהלך חופשת הקיץ, כאשר בית הספר ריק מילדים, בטענה כי המצב מחייב הכנסת דחפורים וכלים כבדים אחרים. ״ידוע לנו כי הוקצה תקציב לכל נושא השיפוץ בבתי הספר ובגנים, וזאת מתוך ידיעה שפורסמה באתר העירייה בתאריך 8.7.2017  שכותרתה ׳30 מיליון שקל יושקעו בשיפוצי הקיץ במוסדות החינוך בחולון׳. למותר לציין, כי מתוך כל 30 מיליון השקלים, בית ספר אשלים לא ראה שקל אחד, וזאת על אף שהוא מונה כמעט כ-800 תלמידים ונמנה בין בתי הספר הגדולים בעיר״.

ההורים מזהירים במכתבם כי במידה שהשיפוצים יגלשו לתחילת השנה, יצטרכו תלמידי בית הספר, וביניהם ילדי כיתה א' החדשים, להיות בשטח מצומצם דבר שיגרום לצפיפות רבה ולסכנה בטיחותית. בנוסף הם מתריעים על רעש ולכלוך שייאלצו לסבול התלמידים. בסיום המכתב מודיעים ההורים כי אם לא תיוותר להם ברירה, ייאלצו להשבית את הלימודים בבית הספר.

ניסים נחום, יו״ר ועד ההורים, סיפר ל"הקשמה-חולון" כי בשיחה שניהל עם מנכ״ל העירייה יוסי סילמן, נאמר לו כי החצר לא תשופץ בזמן הקרוב וכי אינו חושש מהשבתת הלימודים.

שירי נפוסי, אם לשתי תלמידות באשלים, מוסיפה: ״במהלך כל השנה היה הוועד המרכזי בקשר רציף מול העירייה. זה היה למעשה הפרויקט המרכזי של ההורים, כיוון שהגיעו מים עד נפש בעניין החצר, הבטיחות והיעדר אולם ספורט בבית הספר. משיחות שקוימו עם גורמים שונים בעירייה, הרגשנו שמחפשים סיבות ותירוצים לדחות שוב ושוב את הפתרון. בחודשים האחרונים נפל האסימון שרק מי שמאיים ושובת משיג את מבוקשו. אם תתנהל בהגיון, תידחה פעם אחרי פעם ולא תקבל כל התייחסות ראויה. עוד מוסיפה נפוסי כי ארז אלי, מנהל אגף הארגון בעירייה, מסר בישיבת מחלקת החינוך האחרונה כי השיפוצים בחצר ובמגרש המשחקים יסתיימו עד תקופת החגים, ועד אז השטח בשיפוצים יהיה מגודר. לסיכום אומרים הורים לתלמידים בבית הספר: "אנו עומדים חסרי אונים אל מול המציאות ולמול מהלכים חסרי היגיון וחסרי בסיס. ההסברים וההבטחות שניתנים לנו אינם מניחים את הדעת".

יצוין כי ארז אלי, מנהל אגף הארגון בעירייה, הצהיר במסיבת העיתונאים שהתקיימה אתמול (חמישי) כי "בבית הספר אשלים נגדר את השטח, נסדר את החצר ואת מגרש המשחקים. המקום יהיה סגור עם כניסה נפרדת עד תקופת החגים".

מעיריית חולון נמסר בתגובה כי לאחר איומי שביתה בלתי נפסקים מצידו של יו"ר ועד ההורים, אכן אמר לו מנכ"ל העירייה, שאיומי שביתה לא ישפיעו על סדרי העדיפויות המקצועיים של עבודת העירייה. לגופו של עניין, בכוונת העירייה לגדר את האזור שיופרד לחלוטין מהתלמידים ולהתחיל לבצע את העבודה על חלק מהחצר כבר במהלך אוגוסט. ההערכה היא כי הפרויקט יסתיים לקראת החגים.

כאמור, הבוקר נמסר על ידי הוועד המרכזי כי נבחרו מנהלות לבתי ספר "אשלים" ו"שער האריות". לבית הספר "הרצוג" עדיין לא נבחר מנהל. שמות המנהלות של "אשלים" ושער האריות" יפורסמו, ככל הנראה, ביום ראשון הקרוב לאחר חתימת טפסים במשרד החינוך. עוד נמסר כי בתחילת השבוע יפורסם שמו של ראש מינהל החינוך החדש.

 

 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר