מתכוננים לשנה"ל. "השקעה כספית חסרת תקדים"

העירייה: "השיפוצים במוסדות החינוך בהיקף חסר תקדים"

ביום ההיערכות לקראת שנת הלימודים הדגיש ראש העירייה את ההשקעה הכספית האדירה בחינוך: 150 מיליון שקל בחינוך הפורמלי ועוד יותר מ-80 מיליון שקל בבלתי פורמלי

פורסם בתאריך: 20.8.17 14:59

יום ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים התקיים הבוקר (ראשון) במעמד ראש העיר, מוטי ששון, ובהשתתפות מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי, מנכ"ל העירייה, יוסי סילמן, ונציגות ועד ההורים העירוני בראשות רועי דביר, אנשי חינוך ומנהלים בעיר. בין הנושאים שעלו: היקפי השיפוצים והבנייה במוסדות החינוך, למידה באמצעות פרויקטים, המרחבים העירוניים כמרחבי למידה, יישום תכנית אב לילדים ונוער ועוד.

מוטי ששון בירך את אנשי החינוך וציין כי עבודתם היא לא פחות משליחות: "אינני איש של פדגוגיה ולא מבין בזה, לשם כך יש אנשי מקצוע, אבל אני כן מבין בנשמה של ילד ויודע מה עברנו אנו כילדים ולכן אצלנו לא מנשירים ילדים, מחפשים את הפתרונות כדי שכולם יסיימו י"ב שנים, שכל ילד יעשה כמיטב יכולתו, גם אם מדובר בבחינת בגרות אחת או שתיים, ואחרי הצבא – ישלימו".

ראש העיר הדגיש את תגבור השעות ואת ההשקעה הכספית האדירה של העירייה בחינוך: 150 מיליון שקל בחינוך הפורמלי ועוד יותר מ-80 מיליון שקל בבלתי פורמלי בשנה זו. ששון שיבח את שמונת בתי הספר שהוכרו בשבוע שעבר על ידי משרד החינוך כמצטיינים וציין כי יש עוד הרבה בתי ספר מצוינים בעיר, אשר בולטים ומשתפרים בהתמדה הן בחינוך הערכי והן בהישגים הלימודיים.

ראש העיר חזר והדגיש כי השנה בוצעו בחולון שיפוצי קיץ במוסדות החינוך בהיקף חסר תקדים, ובכלל זה ב-80 גני ילדים, ובנוסף אליהם נבנו 12 גנים חדשים, דבר שהינו חסר תקדים בהיקפו ולא קיים בשום רשות עירונית אחרת, לדבריו.

בדבריה ציינה מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך חיה שיטאי, כי מערכת החינוך בחולון נחשבת למובילה ולפורצת דרך וציינה את החשיבות במתן הזדמנות לכולם וצמצום הפערים לצד טיפוח מצוינות ועידוד יזמות וחדשנות כפי שנעשה בחולון בנושא לימוד באמצעות פרויקטים.

מנכ"ל העירייה יוסי סילמן הדגיש את "התפישה העירונית, אשר אינה רואה בציונים את חזות הכל אלא מטפחת בצורה יוצאת דופן את כלל התלמידים ומעניקה להם הזדמנות שווה, לא משנה מהיכן באו. זה מתבטא בשעות התגבור שאין שני להן, בפרויקט מיל"ת הייחודי שיחל השנה, בליווי הצמוד והמקצועי להורים ולתלמידים, בהשקעה הניכרת בחינוך המיוחד ובילדים עם קשיים לימודיים ורגשיים ועוד. "בנימה אישית", הוסיף סילמן, "אני מתרשם רבות מאנשי החינוך שאני פוגש בעיר, מהמקצועיות ומהמסירות, אנשים שעושים לילות כימים למען ילדי חולון".

רועי דביר, יו"ר ועד ההורים העירוני, ציין את שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית חולון והעומדים בראשה למען המטרה המשותפת – קידומם והצלחתם של ילדי העיר.

בהמשך רותקו משתתפי הכנס להרצאה מרגשת של רונה רמון על גישה הוליסטית לעידוד צמיחה ולטיפוח הצלחות. רמון שיתפה בסיפור חייה, אשר הוביל אותה להקמת קרן על שם אילן בעלה ואסף בנה, במטרה לטפח ולעודד צמיחה והתקדמות של ילדים ובני נוער, בהשראת עולם התעופה והחלל ולאור אישיותם וערכיהם של אילן, האסטרונאוט הישראלי שנהרג בהתרסקות מעבורת החלל ובנו אסף, טייס מצטיין שנהרג בתאונת טיסה.

בהמשך היום עסקו אנשי החינוך בשלל היבטים ונושאים, הנוגעים לשנת הלימודים ובכלל זה תחום למידה באמצעות פרויקטים, המתרחב ומהווה אמצעי משמעותי גם בתיכונים, לצד בחינות בגרות, המרחבים העירוניים כמצע פעיל ללמידה חווייתית, תכנית האב לילדים ונוער ויישומה ונושאים נוספים שיידונו וילובנו בקבוצות של מפקחים ומנהלים.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. ליאורה פור המשמר החברתי חולון

    ואף מילה על כך שהשיפוצים שמתבצעים היום הם כתוצאה מהזנחה פושעת של ראש העיריה וחנה הרצמן !!! ומהעלמת עין של הגב' חיה שיטאי ממשרד החינוך !
    3 פושעים שהתעללו במשך שנים בחסרי יישע !

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר