"ביקור רופא" במקום המנסב"ך

חוששים מסגירת מרפאת החירום? ל"כללית" יש בשורה

האם מבוטחי "הכללית" בחולון ייאלצו להמתין בתורים ארוכים ב"ביקור רופא" עם חיילים וחברי קופות חולים אחרות?

פורסם בתאריך: 2.8.17 16:41

הודעתה השבוע של קופת חולים הכללית, כי היא מתכוונת לסגור את מוקד הרפואה הדחופה בחולון, עוררה זעם רב בקרב מבוטחי הקופה בעיר וכן בקרב צוותים רפואיים העובדים במוקדים אלה. בשירותי בריאות כללית נמסר כי מבוטחי הקופה יתבקשו לפנות למרפאת "ביקור רופא" אשר מעניקה שירותים לחיילים ולמבוטחי שאר הקופות.

ב"כללית" נמסר כי "'ביקור רופא' מקימה שני מוקדים לרפואה דחופה בחולון ובתל אביב בהשקעה כוללת של כ-3.5 מיליון שקל. מרפאת תל אביב תיפתח ברחוב יגאל אלון 90 כמרפאה נפרדת ממרפאת החיילים, והיא צפויה לשרת תושבים מאזור תל אביב, גבעתיים ורמת גן. מרפאת חולון תיפתח ברחוב ההסתדרות 35 והיא צפויה לשרת תושבים מאזור חולון ובת ים. המנסב"ך – מוקד לרפואה דחופה חולון של קופת חולים הכללית, הפועל ברחוב בילינסון 20, ייסגר בקרוב ויועבר למרפאה בניהול "ביקור רופא" שנבנית בימים אלה ברחוב ההסתדרות 35 בחולון.

רפואת חירום או מפעל

מבוטחי הקופה חוששים שייאלצו להמתין בתורים ארוכים מאוד במרכזי ביקור רופא, יחד עם חברי קופות חולים אחרות ואלפי חיילים. על הלחץ שכבר קיים במרכזי "ביקור רופא" מעידה אחות העובדת במרכז ברחוב ההסתדרות 110: "אנחנו עובדים כמו מפעל. אין זמן לרופאים לקבל את המטופלים, כשאחות הולכת לשירותים לחמש דקות, מתחילים לחפש אותה. הדבר הנכון לעשות הוא להעביר חלק מהמטופלים למקום אחר ולא להעביר מטופלים ממקום אחר אלינו".

עדות נוספת היא של חייל המשרת בקריה, שפנה ביום חמישי האחרון לטיפול ב"ביקור רופא" לאחר שנחתך בזמן חופשה מפחית שימורים. "הייתי בטוח שקיבלתי חיסון בצבא אבל אמא שלי דרשה שאגיע ל'ביקור רופא'. המתנתי שם ארבע שעות. אם היו ממתינים איתי מטופלים נוספים, אני לא רוצה לחשוב כמה זמן היה לוקח לתור שלי להגיע".

כדי לסבר את האוזן, רק בשנת 2016, כ-340 אלף חיילים פנו לקבלת טיפול ב"ביקור רופא", זאת לאחר הפרטת שירות קבלת הטיפול הרפואי בצבא.

הכללית: השירות לא ייפגע

כעת, קופת חולים כלכלית, אשר עתידה להגדיל את מספר המטופלים במרכזי "ביקור רופא", עומדת בפני אתגר שביעות רצון הלקוחות. הכללית מבטיחה כי השירות יינתן  בחלק נפרד מהשירות לחיילים ולמבוטחי הקופות האחרות ובטווח שעות ארוך יותר מזה שהיה עד כה. מדוברות הכללית נמסר כי "השירות יינתן בטווח שעות רחב יותר בהרבה מזה הניתן כיום וכן היצע השירותים הרפואיים יהיה נרחב ויכלול גם שירותי טראומה (חבלות), כירורגיה, אורתופדיה ושירותי רנטגן עם פענוח מיידי. לרשות לקוחות כללית יעמוד אגף ייעודי במתחם מופרד. אנחנו נלווה את התהליך ונערוך ביקורות כדי לוודא שלקוחותינו זוכים לשירות באיכות ובזמינות גבוהים". כמו כן, הקופה מציינת כי המנסב"ך לא ייסגר לפני שייפתח מוקד רפואה דחופה במבנה אשר נמצא, כאמור, בשלבי בנייה ברחוב ההסתדרות 35 בחולון.

תחלופת העובדים פוגעת בחולים

אחת הבעיות המרכזיות של מרכזי הרפואה הדחופה, שמוכרת לצוותים הרפואיים ופחות למטופלים, היא בעיית השכר. אחת מנשות הצוות הרפואי במרפאת "הכללית" טוענת כי "אנשים לא חוששים מאובדן מקום העבודה שלהם אם המרפאה תיסגר. ממילא השכר מביש וחצי מהעובדים מחפשים עבודות נוספות במקביל. יחסית לתנאי החמ"ל שאנחנו נתונים בהם, השכר לא מתגמל בלשון המעטה. כבר כמה שנים שההנהלה מתקשה להביא רופאים ואחיות שיישארו לאורך זמן. הצוות מתחלף כל הזמן והמטופלים הם אלה שסובלים מכך בסוף".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר