עיריית חולון. צילום: אלי נאמן
עיריית חולון. צילום: אלי נאמן

החילונים ניצחו: חולון תישאר פתוחה בשבת

בישיבת מועצה סוערת הוכרע: חוק המרכולים לא יחול על חולון והעסקים יפעלו בשבת. צפו:

פורסם בתאריך: 7.1.18 22:39

מועצת העיר חולון אישרה את בקשת ראש העיר לתיקון חוק העזר בנושא פתיחת בתי עסק וסגירתם. מוטי ששון: "בכוונתי לשמר את הסטטוס קוו הקיים בעיר במסגרתו ימשיכו מספר עסקים להיות פתוחים בשבת לרווחת התושבים".

בתום דיון סוער אישרה הערב (יום א') מועצת העיר חולון בישיבתה ברוב של 11 תומכים, 9 מתנגדים ו-2 נמנעים את בקשתו של ראש העיר, מוטי ששון, לתיקון חוק עזר לחולון (פתיחת בתי עסק וסגירתם) (תיקון), התשע"ח – 2017.

צפו בדיון המועצה בנושא חוק המרכולים:

משמעות התיקון היא לאפשר לכארבעים עסקים בחולון, ביניהם מרכולים ו"פיצוציות", להמשיך ולפעול בשבת, כפי שהיה עד כה, גם במידה שהצעת "חוק המרכולים", שכבר אושרה בקריאה ראשונה בכנסת, תאושר סופית.

ששון ציין בפני חברי המועצה כי "כל השנים יש יחסים טובים ונשמר האיזון בין צורכי החילונים וצורכי החרדים בחולון. אני מבקש לשמור על המרקם העדין ולשמר את הסטטוס קוו. יש מציאות מסוימת בעיר שבה בתי עסק שפתוחים בשישי ושבת משרתים את האוכלוסיה החילונית שזקוקה להם. לא ייתכן שתושב חולון יצטרך לנסוע לעיר אחרת בסוף השבוע לקנות מצרכים".

כזכור, לאחרונה אישרה הכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק לתיקון דיני הרשויות המקומיות (חוקי עזר בעניין פתיחתם וסגירתם של עסקים בימי מנוחה) תשע"ח-2017, שבמידה שאכן יחוקק, הוא יעניק לשר הפנים סמכויות לפסול חוקי עזר עירוניים שמקודמים ברשויות המקומיות ובכך ניתן יהיה לסגור עסקים שפועלים בימי המנוחה באישור העירייה.
לאחר שראש עיריית חולון שלח ביחד עם ראשי רשויות אחרים מכתב לראש הממשלה לפיו הצעת החוק מהווה פגיעה חמורה בסמכויות נבחרי השלטון המקומי ושינוי דרסטי של הסטטוס קוו לגבי פעילות עסקים בשבת, החליט ששון להכניס תיקון לחוק העזר העירוני הקיים ובכך לנסות לבטל את רוע הגזירה.

עפ"י התיקון שאושר, האזורים או הרחובות המותרים לפתיחת קיוסק, מזנון או מרכול בימי מנוחה (למעט יום הכיפורים וליל תשעה באב) הם: אזור התעשיה, גינות ציבוריות, רחובות סוקולוב, דב הוז, ההסתדרות, מפרץ שלמה, שדרות ירושלים, סרלין, מקווה ישראל, שדרות קוגל, ויצמן, אהרונוביץ, אילת, התנאים, חנקין, פנחס אילון, גולדה מאיר, הלוחמים, משה שרת, מתחם המדיטק וקניונים ללא מגבלת שעות, וזאת בנוסף לפתיחת בתי אוכל ובתי קפה המותרים בכל רחבי העיר, אף הם ללא מגבלת שעות.

תגיות:

תגובות

2 תגובות
  1. טניה

    בושה וחרפה עכשיו יחייבו אותנו לעבוד גם בשבת לא נשכח לכם את זה בבחירות שאפילו יום אחד עם הילדים גזלתם לנו מדברת בשם כמה עובדות שאיתי

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר