קריית מיכה. מובלעת

עיריית בת ים דורשת לספח אליה את קריית מיכה בחולון

ראש עיריית בת ים: "יש לתקן העיוות היסטורי - השטחים בפועל נמצאים בבת ים אך מוניציפלית שייכים לרשות אחרת"

פורסם בתאריך: 8.2.18 17:22

עיריית בת ים הגישה לוועדה הגיאוגרפית של מחוז תל אביב שבמשרד הפנים בקשה לשינוי גבולותיה עם הערים חולון וראשון לציון כך שיועבר לתחום שיפוטה החלק המערבי של קריית מיכה שבחולון וכן הקצה הצפוני של מתחם אלקטרה השייך לעיריית ראשון לציון. הבקשה, שהובאה אמש (רביעי) לאישור מועצת העיר בת ים, אושרה ברוב קולות.

עיריית בת ים הגישה לוועדה הגיאוגרפית של מחוז תל אביב שבמשרד הפנים בקשה לשינוי גבולותיה עם חולון וראשון לציון באזורים שלטענתה מהווים "מובלעות" בבת ים אך נחשבים בתחומי השיפוט של חולון וראשון לציון. עוד מציינים בעיריית בת ים כי שטחים אלה הם בעלי פוטנציאל להפוך למרכזי תעסוקה מטרופולינים, שיכולים לייצר לבת ים את הבסיס הכלכלי היציב הנדרש ובכך לספק לה את ההזדמנות האמתית להתקיים ולהתפתח כעיר עצמאית ואיתנה.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו:

להורדת האפליקציה באנדרואיד

להורדת האפליקציה באייפון

"כבר למעלה מ- 15 שנים שאנחנו מנהלים מאבקים לחלוקה צודקת של קרקעות ומשאבים ציבוריים, במטרה ליצור שוויון ברמת התקציבים להם זוכים תושבי בת ים ביחס לתושבי הערים השכנות", אומר ראש העירייה יוסי בכר ומוסיף: "השטחים אותם אנו דורשים מוועדת הגבולות הם שטחים שבפועל נמצאים בבת ים אך מוניציפלית שייכים לרשות אחרת, וכל בר דעת מבין כי את העיוות ההיסטורי הזה צריך לתקן באמצעות שרטוט מחודש של גבולות הערים. סיפוח שטחים אלה לבת ים יהווה מנוף חשוב בפיתוח שטחי מסחר ותעסוקה לעיר ולמטרופולין גוש דן כולו, והם יביאו לגידול משמעותי בהכנסות העיר ולעלייה ברמת השירותים לתושביה".

עיריות חולון: "תושבי חולון לא יממנו את גירעונותיה של בת ים"

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות עיריית בת ים אינה חדלה מלנסות להעביר בכל דרך אפשרית שטחים מחולון לתחומה או לחלופין, דורשת לקבל כספים שמקורם בתשלומי הארנונה שנגבים מתושבי חולון. כל הפעולות האלו נעשות על ידה במקום לעשות מאמץ כנה ואמיתי לייעל את המערכת העירונית בבת ים שתביא לצמצום הגירעון בקופתה. כפי שעשתה עיריית חולון בעבר, גם על עיריית בת ים חלה החובה להתייעל ולבצע פעולות להגדלת ההכנסות כדוגמת יותר בנייה של אזורי תעסוקה ופחות בנייה למגורים. לא יעלה על הדעת שתושבי חולון יממנו את גירעונותיה של בת ים".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "עוד טרם יבשה הדיו על ההחלטה של ועדת הגבולות בין תל אביב, ראשון לציון, בת ים וחולון, והחלטת שר הפנים לגביהם, ומישהו בעיריית בת ים חושב שיכול לשגע פעם אחרי פעם את מוסדות המדינה כדי לכסות על חוסר היכולת לנהל את העיר. לגבי בת ים נקבע הפתרון של איחוד עם תל אביב אחרי דיונים שנמשכו שנים רבות. כזכור, בעבר, בת ים כבר קיבלה מראשון לציון שטחים אדירים לצורך הקמת מטרופולין עסקי, ובמקום זה הקימה שכונת מגורים צפופה, שתביא להגדלת גירעון נוספת של בת ים. אנו, כמובן, נתנגד לבקשה נחרצות".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. אזרח

    שכונת מיכה הקטנה התקועה בתוך בת ים לא יכולה לקבל שירותים סבירים מחולון שנמצאת מעבר לנתיבי איילון העמוסים…
    ומצד שני לבת ים אין אפשרות לפתח את איזור קריית מיכה ומסביבה מכיוון שזהה מחוץ לגבול השיפוט שלה!
    לא להקיא ולא לבלוע…..

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר