בניין בהתחדשות
בניין בהתחדשות

אושרה תכנית להתחדשות עירונית וחיזוק מבנים בחולון

על פי התכנית תינתן העדפה ברורה להריסה ובנייה של בניינים על פני חיזוק ותוספות, ייקבעו מתחמים לפינוי בינוי ואופיים של הרחובות העירוניים, שכונות המגורים והשטחים הציבוריים

פורסם בתאריך: 7.5.18 17:15

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון אישרה אמש (ראשון) פה אחד בישיבתה "תכנית כוללת להתחדשות עירונית וחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה". הוועדה אף המליצה לוועדה המחוזית לאשר את התכנית. התכנית קודמה במטרה לעודד את התחדשות המרקם הוותיק בעיר ומהווה בשורה משמעותית לחולון בכך שהיא מאפשרת מגוון מסלולים להתחדשות המבנים באופן אחראי ומבוקר.

מהעירייה נמסר כי "מדובר בתכנית חדשנית ופורצת דרך בתחומה שכן היא אינה עוסקת רק בתוספת הזכויות למבני מגורים אלא קובעת הנחיות והוראות להגדלת השטחים הציבוריים – המבונים והפתוחים – כמענה לתוספת יחידות הדיור הצפויות. מטרתן של הוראות אלו היא לשמור על איכות החיים העירונית לצד הגידול באוכלוסיה ובמקביל לחזק ולהרחיב את המרחב הציבורי. התכנית מתווה באופן ברור וודאי את אופיים של הרחובות העירוניים, שכונות המגורים ומערך השטחים הציבוריים בכללותו".

שני נושאים עיקריים עומדים במרכזה של התכנית. הראשון, הגדרת מוקדים עירוניים – מתחמים לקידום תכניות מפורטות לפינוי בינוי, אשר יאושרו בסמכות הוועדה המקומית בתנאים הבאים:   קביעת מספר הקומות המקסימלי; קביעת השימושים בכל מתחם; קביעת מנגנון להקצאת שטחים מבונים לצרכי ציבור; קביעת הנחיות להקצאת שטחים פתוחים לציבור.

הנושא השני בתכנית הוא קביעת הנחיות ליישום תמ"א 38 במסלול של היתר "לחיזוק ותוספות" או "להריסה ובנייה" כל זאת על ידי: מתן העדפה ברורה להריסה ובנייה על פני חיזוק ותוספות; התאמת ההוראות לתנאים המיוחדים של העיר; שטח התכנית מחולק למתחמי תכנון עפ"י אופיו העירוני של כל אזור (מתחמי רחובות העיר, מתחמי רחובות ראשיים א' ו ב', מתחמי התחדשות מועדפת, מתחמי שימור, מתחמים לשמירה על תבנית הבנייה, מתחמים לפינוי בינוי חובה). בכל מתחם מגדירה התכנית הוראות שונות.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו:

להורדת האפליקציה באנדרואיד

להורדת האפליקציה באייפון

מהעירייה נמסרי כי מטבע הדברים, מימושה של תכנית זו תלוי בהתארגנות וולונטרית של התושבים ואולם מרגע שהופכת המדיניות העירונית לתכנית מסודרת, היא מייצרת שקיפות וודאות ומקלה על התארגנות זו ועל היוזמות הפרטיות. מימושה של התכנית יהיה בהדרגה לאורך תקופה והיא כוללת בתוכה מערכת מעקב ובקרה שתיבחן מעת לעת.

התכנית קודמה באגף אדריכלות ותכנון עיר בשיתוף עם  אגף הרישוי שבמינהל ההנדסה  בעיריית חולון וכללה צוות היגוי רב תחומי בראשות מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג, ובאמצעות משרד האדריכלים רונאל-לוי.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר