השכרת חדרים לפי שעה או ספא. אילוסטרציה
השכרת חדרים לפי שעה או ספא. אילוסטרציה

בית המשפט: הספא באזור התעשיה שמשכיר חדרים לפני שעה ייסגר

בפסק דין תקדימי דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את ערעורם של בעלי נכס באזור התעשיה בחולון ששימש להשכרת חדרים לפי שעה וכספא, בגין שימוש אסור במקרקעין

פורסם בתאריך: 13.2.19 10:56

בפסק דין תקדימי דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את ערעורם המשותף של בעלי נכס באזור התעשיה בחולון והמשתמשים בו, ששימש להשכרת חדרים לפי שעה ו/או ספא, בגין שימוש אסור במקרקעין.

לפני חודשים ספורים קיבל בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון את בקשת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון, להוצאת צו סגירה שיפוטי לבית העסק, וזאת בעקבות שימוש חורג שנעשה בנכס מתכנית הבניין שחלה באזור וכן בגין שימוש חורג מהיתר הבנייה של הנכס.

המשתמשים ובעלי הנכס הגישו ערעור על החלטה זו וביקשו לעכב את ביצוע סגירת הנכס. שופטת בית המשפט המחוזי מרים סוקולוב הורתה על דחיית הערעור וקבעה כי השימוש להשכרת חדרים לפי שעה ו/או ספא אינו יכול להיכלל בהגדרת "מלונאות", שכלולה בייעודי הקרקע האפשריים בתכנית בניין העיר שחלה על אזור זה, בוודאי לא כאשר היתר הבנייה לנכס עצמו ייעד אותו ל"בית מלאכה מסוג תעשיה" ואינו מאפשר כלל שימוש מסוג "מלונאות".

בנוסף, דחתה השופטת סוקולוב את טענות המערערים בהן: אכיפה בררנית, חוסר תום לב וכדומה וקבעה כי הן הועלו באופן סתמי לחלוטין וללא כל בסיס ראייתי וכי המערערים לא הוכיחו את טענותיהם לפיהן הרשות המקומית פעלה שלא בתקינות מנהלית.מדובר בפסק דין תקדימי, מאחר שהוא בין הראשונים שניתנו ברמת בית משפט מחוזי לאחר תיקון חוק התכנון והבנייה ומתן האפשרות להוצאת צווי סגירה שיפוטיים. בנוסף, מדובר בפסק דין ייחודי, שכן תהליך איתור המידע, איסופו ובניית התשתית העובדתית לבקשת צו סגירה נעשו בשיתוף פעולה שבין הפיקוח על הבנייה והפיקוח העירוני בעיריית חולון לבין משטרת ישראל.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. דני

    יש עוד הרבה כאלה "מכונים" במרכז חולון.
    גם בהתחלת סוקולוב ליד כיכר בטראומה.
    קדימה תסגרו את המפגע הזה!

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר