עיריית חולון. צילום: אלי נאמן
עיריית חולון. צילום: אלי נאמן

קיבלתם מכתב התראה בעקבות חוב ארנונה? ייתכן שתוכלו לקבל כסף

בית המשפט אישר: תביעה ייצוגית נגד העירייה על גביית כסף עבור מכתבי התראה

פורסם בתאריך: 7.10.19 15:10

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את בקשתה של תושבת חולון להגשת תביעה ייצוגית נגד העירייה בנושא השבת כספים שנגבו כדמי טיפול בגין מכתבי התראה, לתושבים שלא שילמו ארנונה במועד.תושבת חולון, יהודית וייצמן ותושב רעננה מרדכי עדן, הגישו את הבקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד העיריות חולון ורעננה.

עניינה של התובענה עוסק בהשבת כספים שגבו שתי העיריות כדמי טיפול עבור מכתב ההתראה בהליך הגבייה האזרחי. זאת, לאחר שנוצר חוב במיסי ארנונה.

בעקבות החוב נשלחו מכתבי התרעה על ידי העיריות לבעלי החוב, בדרישה להסתדיר את התשלום. לטענתם של מגישי הבקשה לתביעה הייצוגית, לא הייתה לעיריות כל סמכות חוקית לגבות מהם כספים עבור מכתבי ההתראה עצמם.

לאחר דיון שהתקיים בבית המשפט לפני כחודש, קיבלה השופטת אסתר נחליאלי חיאט את בקשתם של וייצמן ועדן ואישרה את בקשתם להגשת תביעה ייצוגית בעניין.

"בליבת הבקשה ניצבת השאלה מי צריך לשאת בנזקים הנגרמים לרשות מקומית עקב סרבנות לשלם מס: האם הסרבן או הקופה", ציינה השופטת נחליאלי, "בסופו של יום העותרים במקרה זה הפרו את החוק, איחרו בתשלום חובם וכעת מקווים להרוויח באמצעות העלאת טענות נגד אמצעי האכיפה בהן נאלצו הרשויות לנקוט".

יחד עם זאת קבעה השופטת כי "לא ניתן להתעלם מהתועלת העקרונית מניהול התובענה הייצוגית שלטעמי היא אחד הכלים החשובים והמשמעותיים שנתן המחוקק בידי הפרט, כדי לחזק את העקרונות הבסיסיים של הדין המנהלי – עקרון חוקיות המנהל ושלטון החוק, וחובתה של הרשות לנהוג בסבירות בגביית מיסים ותשלומי חובה".

מעיריית חולון נמסר בתגוגבה: "העירייה מנהלת את דיוניה המשפטיים בבית המשפט וכך תעשה גם הפעם".

רוצים לקבל את כל הדיווחים וכל החדשות בזמן אמת?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של השקמה חולון כאן והיו הראשונים לדעת

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר