עיריית חולון. צילום: אלי נאמן
עיריית חולון. צילום: אלי נאמן

אושר תקציב 2021: תקציבי החינוך בחולון יגדלו

בין ההצעות שאושרו אמש במועצת העיר נקבע כי תקציבי החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי יגדלו בשנת 2021

פורסם בתאריך: 28.12.20 09:28

מועצת עיריית חולון אישרה אמש (ראשון) את תקציב העיר לשנת 2021 העומד על 1,429,200,000 שקל. מדובר בגידול של 2.11 אחוזים מתקציב שנת 2020.

כמו כן, אושרו גם התב"רים (תקציבים בלתי רגילים) על סך 241,167,00 שקל. סך ההוצאה הממוצעת לתושב תעלה ל–7,140 שקל . מדובר בגידול של 2.11 אחוזים מתקציב שנת 2020.מהצצה בהצעת התקציב, עולה כי מרכיב עלויות השכר מהווה 30.55 אחוז מסך התקציב וזהו השיעור הנמוך ביותר מבין רשויות מקומיות אחרות בארץ הדומות בגודלן לחולון. בתוך כך, יתרת הכספים להשקעה בתושבים היא גדולה והתקציב לפעולות עירוניות עומד על 68.22 אחוז מסך התקציב העירוני.

תקציבי החינוך הפורמלי יגדלו בשנת 2021 ל-556.93 מיליון שקל. בסך הכל, ילדי חולון עתידים לקבל בשנה הקרובה יותר, כאשר ההשקעה לכל תלמיד תעלה ותעמוד על 15,818 שקל לעומת שנת 2020, בה עמדה ההשקעה על 15,538 שקל.

גם בתקציבי החינוך הבלתי פורמלי יחול גידול והוא יסתכם בכ-88.8 מיליון שקל, אשר יושקעו בקיום פעילויות ספורט, תרבות, ספריות, תנועות נוער, והעשרה קהילתית.

לטובת שירותי הרווחה בחולון מוקדשים כ-198.7 מיליון שקל כאשר 54.6 מיליון שקל מתוכם הם כספים עירוניים הכלולים בתקציב החדש. כספים אלה מיועדים בעיקר למתן שירות לפונים המשובצים במסגרות חוץ ביתיות כמו בתי אבות, מוסדות לבעלי צרכים מיוחדים ופנימיות, ולפרויקטים כמו תוספת לתוכנית לילדים בסיכון, לנוער חרדי מנותק ופעילויות ליוצאי אתיופיה.

מועצת העיר אישרה גם את הצעות התב"רים (תקציבים בלתי רגילים) לטובת עבודות הבנייה והפיתוח ברחבי העיר, העומדים על סך 241,167,000 שקל, כאשר 83.6 מיליון שקל מתוכם יוקדשו לעבודות בינוי ושיפוץ במוסדות החינוך. בין העבודות שיבוצעו לרווחת התושבים באמצעות התב"רים ניתן לציין את המשך העבודות להנגשת מבני הציבור והמרחב הציבורי לבעלי מוגבלויות, עבודות פיתוח ברחבי העיר ובאזור התעשייה, המשך פיתוח מגדלים בשדרה, פרויקטים במינהל הנדסה, שיפורי בטיחות בתנועה ובטיחות בדרכים, פרויקטי תיעול, עבודות שיקום ושדרוג בגנים ציבוריים, תכנון והקמת מבנים קבועים לבתי ספר וגני ילדים.

גם השנה יימשכו המאמצים להגדלת מקורות ההכנסה של העירייה והרחבת מקומות התעסוקה על ידי הבאת חברות איכותיות לפעילות באזור התעשייה והעסקים. בהתאם למדיניותו של ראש העיר, מאות אלפי מ"ר ייבנו בשנים הקרובות באזור, אשר יביאו לגידול בהכנסות העירייה לטובת שיפור ושדרוג השירות לתושבים.

ראש העירייה, מוטי ששון בירך על אישור התקציב ואמר: "למרות הקשיים התקציביים הנובעים מהיעדר ממשלה קבועה, עלתה ההוצאה העירונית לתושב. נמשיך להקפיד על שמירת סדר עדיפויות נכון במקביל לניהול התקציב בצורה אחראית ומתן מענה לצורכי כלל התושבים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר