תלמידות "בני יוסף מעיין החינוך התורני" ימשיכו ללמוד בתנאים ירודים

מוטי ששון: "אני תמה מדוע בש"ס מעדיפים שהבנות שלהם ימשיכו ללמוד בתנאים ירודים במקום לאפשר להן לעבור למבנה ראוי יותר ומתוחזק, המתאים לצרכיהן, אני מבקש מהם ומההורים: אנא, אל תנהלו קרבות על גבן של הבנות היקרות שלכם. הן חשובות יותר מכל מאבק".

פורסם בתאריך: 30.8.21 20:53

לאחרונה הסתיימה בנייתו של מבנה בשכונת תל גיבורים בחולון שיועד לבית ספר לבנות בזרם החינוך הממלכתי חרדי. המבנה הוקם בעלות של 26,000,000 ₪ במימון משותף של עיריית חולון וכספי משרד החינוך שגויסו ע"י תנועת חב"ד מאחר שהמשרד הכיר בצורך לבית ספר, ובשל כך יועד המבנה לבית ספר לבנות "בנות מנחם" השייך לחב"ד, מהזרם הממלכתי חרדי.למרות שהמבנה הוקם בכספי ציבור, הועלתה דרישה מצד ראשי תנועת ש"ס בחולון להעביר את המבנה לעמותת "בני יוסף מעיין החינוך התורני" שבבעלותה לטובת בית הספר לבנות "בנות יעל". לבקשת ראשי ש"ס ובניסיון למצוא פתרון למשבר, ראש עיריית חולון, מוטי ששון, נפגש עם יו"ר תנועת ש"ס, אריה דרעי, והציע לו פתרון מיידי למצוקת התלמידות. ששון הציע לדרעי להעביר מיידית את 200 התלמידות למבנה בית הספר המתפנה ברח' קדושי קהיר, שבו תנאים טובים יותר ללמידה. ששון הדגיש כי מדובר רק בפתרון זמני ל-3 שנים, והוא מוכן להקצות גם שטח להקמת בית הספר לעמותה, שאליו תעבורנה התלמידות לאחר שתנועת ש"ס תגייס תקציבים לבניית מבנה חדש לבית הספר.

דרעי סירב להצעה ודרש להעביר מיידית את התלמידות למבנה החדש שברחוב האצ"ל – בית ספר שנבנה, כאמור,  בכספי ציבור. דרעי דורש לא רק להעביר לשם את תלמידות "בנות יעל" אלא גם שבית הספר יהיה שייך לעמותה החרדית , המנוהלת על ידי ש"ס.

גורמים בעירייה אומרים כי דרישה זו בלתי אפשרית מהסיבה שאנשי חב"ד השיגו ממשרד החינוך תקציב של 13 מיליון שקל להקמת בית הספר, והעירייה השלימה סכום דומה. "לא ייתכן שנפגע באלו שהשיגו את התקציבים", אומר הגורם בעירייה, "מה גם שאנשי חב"ד לא יוכלו לבקש תקציבים בנושא לשנים הקרובות באם לא יקבלו את המבנה. בנוסף, העמותה שבבעלות ש"ס אינה שייכת לחינוך הממלכתי חרדי וכמו כן, לדעת אנשי המקצוע בעיריית חולון, מספר התלמידות כלל אינו מצדיק מבנה שכזה.

מוטי ששון, ראש עיריית חולון: "כל ילדי חולון, מכל המגזרים, יקרים ללבי ואנו משקיעים מאות מיליוני שקלים בחינוך מדי שנה באופן שיוויוני בכל זרמי החינוך –  הממלכתי, הממלכתי דתי והממלכתי חרדי. לצערי, הועלתה דרישה בלתי צודקת מצד ראשי תנועת ש"ס – דרישה לא הגיונית ולא חוקית כאחד, ולכן לא אוכל לתת לה יד. אני תמה מדוע בש"ס מעדיפים שהילדות שלהם ימשיכו ללמוד בתנאים ירודים – במקום לאפשר להן לעבור למבנה ראוי יותר ומתוחזק, המתאים לצרכיהן. אני מבקש מהם ומההורים: אנא אל תנהלו קרבות על גבן של הילדות היקרות שלכם. הן חשובות יותר מכל מאבק".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר