אל נא תעקור נטוע

קבלן פרטי שקיצר ענפים של עץ ללא היתר נקנס על ידי הפיקוח העירוני בחולון

פורסם בתאריך: 15.2.22 08:34

קבלן שיפוצים פרטי, שעבד בימים האחרונים ברחוב אהרונוביץ' בחולון, קיצר ללא היתר את כל ענפיו של עץ פיקוס בוגר, שגדל ברחוב בערוגה ציבורית מגוננת.למקום הוזעק הפיקוח העירוני, שהשית על הקבלן קנס בגובה 730 ₪ בהתאם לחוק העזר למניעת מפגעים – השחתת רכוש עירוני.בנוסף, האירוע הועבר לטיפול הסיירת הירוקה של משרד החקלאות, שאוכפת מקרי פגיעה בעצים, וייתכן כי תטיל על הקבלן קנס נוסף בן אלפי שקלים.

חשוב להדגיש, כי כריתת עץ או העתקתו ממקום למקום או גיזום מסיבי של רוב העץ גבוה מעל פני הקרקע, ללא אישור, נחשבת כעבירה פלילית, וכך גם כל פעולה שגורמת או שעלולה לגרום למותו של העץ, לרבות ריסוס, הרעלה, הסרת קליפת העץ, שריפת העץ, חיתוך שורשיו או בנייה בתוך תחום קוטר צמרתו. יצוין, כי עץ בוגר מוגדר כעץ בגובה של לפחות 2 מטר, שקוטר גזעו לפחות 10 סנטימטרים.

בישראל חל איסור על כריתת עצים מסוג זה ואדם שמבקש לכרות עץ בחולון, חייב לקבל אישור מפקיד היערות במשרד החקלאות. איסור זה חל גם על עץ שנטוע בגינה פרטית, גם במקרה שהעץ נתפס על ידי הדיירים כמפגע סביבתי, לדוגמה: כניסת ענפים לחלונות, פגיעה בצנרת הביוב, לכלוך או הפצת מזיקים, וכריתתו דורשת אישור רשמי מפקיד היערות. במידה שפקיד היערות מוצא את הבקשה לכריתת העצים רלוונטית,  הוא מנפיק עבורה רישיון כריתה. רישיונות הכריתה מתפרסמים באתר משרד החקלאות וניתן להגיש עליהם ערר.

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר