מקדמים את התחבורה הציבורית בחולון

משרד התחבורה, עיריית חולון וחברת נתיבי איילון השיקו היום את נתיב התחבורה הציבורית ברחוב הלוחמים כחלק מחיבור העיר לרשת התחבורה הציבורית של גוש דן "מהיר לעיר"

פורסם בתאריך: 2.5.22 06:29

בשבוע שעבר הושק בטקס חגיגי נתיב תחבורה ציבורית חדש ברחוב הלוחמים בחולון לצד מרחב עירוני משודרג הכולל תחנות מתקדמות, שביל אופניים וריהוט רחוב. נתיב ההעדפה לתחבורה ציבורית ברחוב הלוחמים הוא חלק מהרשת המטרופולינית "מהיר לעיר" המקודם בעיר על מנת שהתושבות והתושבים יוכלו לבחור בתחבורה ציבורית נוחה, יעילה, עוקפת פקקים ומתקדמת יותר.במהלך הטקס הודגשה החשיבות בפיתוח החזון התחבורתי של העיר חולון, המתבטא בקידום מספר פרויקטי תשתית משמעותיים שיאפשרו דרכים נוספות להתניידות ברחבי העיר ומחוץ לה לרווחת משתמשי הדרך. בין הפרויקטים התשתיתיים ניתן למנות את הרשת המטרופולינית-מהיר לעיר, רשת נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית אשר תחבר את חולון לרשת התחבורה הציבורית של גוש דן וקידום תחבורה ציבורית בת קיימא וכן פרויקט רשת אופנידן, רשת שבילי אופניים בינעירונית רציפה, בטוחה, מוצלת ובסטנדרט גבוה. לצד אלה נמשכות בעיר העבודות של הקו הירוק של הרכבת הקלה.

נתיב התחבורה הציבורית שנפתח לתנועה ברחוב הלוחמים הינו מצומת המעפילים ועד לצומת משרד הרישוי. מדובר בבשורה משמעותית עבור כל מי שנוסע בתחבורה ציבורית ולמי שמחפש אלטרנטיבה מהירה, יעילה, נוחה ועוקפת פקקים, כדי לנסוע לעבודה ובחזרה. בתוואי הרחוב החדש הוצבו 4 תחנות אוטובוס מתקדמות וחדישות הכוללות: עדכונים בזמן אמת, מסכי מגע, עמדות טעינת סלולר, סככת הצללה לימי החורף והקיץ ונגישות מלאה. המהלך צפוי לשפר באופן משמעותי את חוויית הנסיעה בתחבורה ציבורית לתושבי האזור כולו.

לצד צירי ההעדפה לתחבורה ציבורית נסלל שביל אופניים דו-כיווני רחב (3.5 מטר), בטיחותי ומופרד בהפרדה מלאה מהכביש ומשאר משתמשי הדרך. שביל האופניים נפרס לאורך 250 מטר, ובסמוך אליו ניטעו עצים שישמשו להצללה לרוכבי האופנים. ברחוב ניתנה התייחסות לקידום המרחב העירוני הכולל חידוש תשתיות, הוספת תאורת רחוב ופיתוח נופי.

נתיב זה להעדפה לתחבורה הציבורית הוא חלק מצירי העדפה נוספים המקודמים בעיר (משה דיין, אילת, יוספטל והמעפילים) לצד צירים נוספים שנמצאים בשלבי תכנון (הלוחמים צפון, תל גיבורים, בן גוריון). הרשת המטרופולינית בחולון תאפשר התניידות בתוך העיר ומחוצה לה לרווחת תושבות ותושבי העיר וסביבתה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים חה"כ מרב מיכאלי: "עם כניסתי למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הודעתי על היפוך הפירמידה התחבורתית והצבת הולכות והולכי הרגל במרכז. פרויקט "מהיר לעיר" משקף לא רק את ההעדפה לתחבורה הציבורית, אלא גם את ההצבה במרכז של משתמשות ומשתמשי הדרך השונים, אלה שהולכים ברגל או אלה שמתנייד על גלגלים או בכל דרך אחרת. חולון היא דוגמא לשיתוף פעולה מצוין עם המשרד שעובד באופן רציף לטובת התושבות והתושבים. חולון עומדת להשתדרג משמעותית, גם במסגרת הפרויקט הזה וגם במסגרת הסכמי הגג שהמשרד מוביל בימים אלה מול העירייה. הסכמי הגג שצוותי המשרד המקצועיים מפתחים עם הצוותים של העירייה כוללים השקעות אדירות בשדרוג פני העיר ופיתוח המסחר והמרחב העירוני בעזרת התחבורה, ככה שזו תשפר את איכות החיים לציבור ותעניק יותר אפשרויות תנועה

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר