אוטובוס מבפנים, אילוסטרציה, jomahepu@gmail.com-depositphotos.com
אוטובוס מבפנים, אילוסטרציה, [email protected]

סקר מיוחד: כמה תושבים בחולון רוצים תחבורה ציבורית בשבת?

על רקע הבחירות המקומיות המתקרבות, התקיים סקר מיוחד על ידי מכון שילוב ביוזמת תנועות "ישראל חופשית" ו"מרכזים לצדק חברתי"

פורסם בתאריך: 11.9.23 10:56

על רקע הבחירות המקומיות המתקרבות, אחת הסוגיות המעסיקות פורומים שונים בערים רבות היא התחבורה הציבורית בשבת. סדרת סקרים חדשה מציגה מגמה שבה למרות רצון הציבור בארבע ערים מרכזיות שנסקרו, לא מתקיים מערך תחבורה ציבורית בשבת. הסקר, שנערך ביוזמת תנועות "ישראל חופשית" ו"מרכזים לצדק חברתי", בחן את עמדות הציבור בסוגיה בערים ראשון לציון, חולון, רחובות, ואשדוד, ובדק את היקף התמיכה הציבורית בתחבורה ציבורית בשבת בהן. על פי ממצאי הסקר שערך מכון שילוב, במדגם אקראי ומייצג של תושבי העיר בהיקף של 400 מרואיינים, עולה כי רוב תושבי הערים תומכים בתחבורה ציבורית בשבת, גם בקרב מי שמגדיר עצמו מסורתי יש היענות רחבה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

ואלו התוצאות:

ראשון לציון – 71% תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע; 23% מתנגדים; 5% אין עמדה/לא יודעים. בין התומכים כ-64% חילונים, כ-31% מסורתיים, וכ-5% דתיים/חרדים.

חולון – 70% תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע; 21% מתנגדים; 9% אין עמדה/לא יודעים, בין התומכים כ-70% חילונים, כ-22% מסורתיים, ו-8% דתיים/חרדים.

רחובות – 62% תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע; 30% מתנגדים; 8% אין עמדה/לא יודעים, בין התומכים כ-48% חילוניים, כ-33% מסורתיים, וכ-19% דתיים/חרדים.

אשדוד – 49% תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע; 39% מתנגדים; 12% אין עמדה/לא יודעים, בין התומכים כ-35% חילונים, 40% מסורתיים וכ-25% דתיים/חרדים.

בנוסף צוין כי 70% מהמשיבים בערים דיווחו שנושא התחבורה הציבורית בשבת יהיה שיקול בהצבעה שלהם בבחירות המקומיות הקרובות. יזהר כרמון, מנכ"ל המרכזים לצדק חברתי: "דווקא בימים בהם מדינת ישראל נמצאת במשבר הפוליטי-חברתי החמור בתולדותיה, השלטון המקומי יכול וצריך להיות המפתח לפתרונות עבור חלק גדול מהבעיות המקטבות היום את החברה. מהסקרים האלו אנו רואים שיש ציבור ענק של מיליוני תושבים ותושבות המשתוקקים לתחבורה ציבורית בסופ"ש, כל ראש עירייה ומועצת עיר שירימו את הכפפה ירוויחו. הבחירות הקרובות הן הזדמנות גדולה לבשורה ולהתקדמות משמעותית בהמון תחומים שעד לפני כמה שנים נראו כדמיוניים".

אורי קידר מנכ"ל ישראל חופשית: "בישראל יש היום יותר ממיליון וחצי אנשים שכבר נהנים מתחבורה ציבורית בשבת, וגם בערים שנסקרו זה יקרה. נותר רק לקוות שהתושבות והתושבים בערים האלו ישימו לב טוב למי מקדם ומי עוצר את התחבורה הציבורית בשבת, ושכל אחד ייקח איתו את המידע הזה לקלפי בבחירות המקומיות באוקטובר".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר