התוכנית להשאלת ספרים מתרחבת. צילום להמחשה בלבד
התוכנית להשאלת ספרים מתרחבת. צילום להמחשה בלבד

משרד החינוך מרחיב את התכנית להשאלת ספרי לימוד בחולון

פורסם בתאריך: 16.5.17 10:01

בשורה להורים ולתלמידים: לאור ההצלחה, משרד החינוך נערך להרחבת התוכנית להשאלת ספרי לימוד. התוכנית הינה תוכנית חברתית-קהילתית, המספקת הזדמנות להטמיע ערכים של שוויון, שמירה על הרכוש והסביבה, ותרומה לקהילה.

משרד החינוך פרסם קול קורא למנהלי בתי הספר, כדי להרחיב ולהוסיף לתוכנית עוד 22 בתי ספר בעיר בת ים ו-20 בתי ספר בחולון ולתקצב אותם בהתאם.

יצוין, כי עד כה הופעלה התוכנית ב-26 בתי ספר בעיר בבת ים וב-48 בתי ספר בחולון. בהתאם לנוהל, מנהל בית ספר שעדיין לא מפעיל את התוכנית, יודיע להורים עוד במהלך שנת הלימודים הנוכחית (תשע"ז) על כוונתו להפעילה בשנת הלימודים הבאה.

הורה שמתנגד, יוכל לבחור שלא להשתתף בתוכנית. אם מעל 40 אחוז מההורים בבית הספר מתנגדים להשתתף בתוכנית, המנהל רשאי לפנות לפיקוח ולבקש דחייה בשנה נוספת. בידי מנהל המחוז הסמכות לאשר את הדחייה.

סל השאלת ספרים כולל חוברות עבודה מאושרות, וכן ערכות אביזרים ואסופות של יצירות מקור בספרות. כמו כן, התוכנית כוללת רכישת ספרים דיגיטליים, בדיוק באותו האופן שבו נרכשים ספרים מודפסים.

בית ספר רשאי להחליט על רכישת ספרים דיגיטליים, במסגרת התקציב שיאושר לו להפעלת התוכנית. לצורך יישום התוכנית, משרד החינוך מעמיד עבור מנהלי בתי הספר סיוע מקצועי, באמצעות מינהלת השאלת ספרי לימוד.

יודגש שגובה התשלום, במסגרת תשלומי ההורים, הוא בהתאם להחלטת ועדת החינוך של הכנסת. ועדת החינוך החליטה שבשנת הלימודים הבאה לא יחול שינוי בגובה התשלום, והוא יהיה עד 280 שקל לבית ספר יסודי ולחטיבת ביניים, ועד 320 שקל לחטיבה עליונה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר