תמרורים. למודי תיאוריה

הדרך לרשיון נהיגה: תלמידי כיתות י' בחולון ייבחנו במבחן תיאוריה

פיילוט של משרד החינוך ללימודי תיאוריה במסגרת התיכון יופעל בחולון החל משנת הלימודים הבאה במספר תיכונים בעיר

פורסם בתאריך: 21.6.18 09:50

כ-15,000 תלמידים (508 כיתות) מ-104 מוסדות חינוך, נבחנו בתחילת השבוע (שני) בתיאוריה, בבתי הספר עצמם. התלמידים יוכלו לקבל פטור לשלוש שנים מבחינת התיאוריה, כתחליף לבחינת התיאוריה של אגף הרישוי, ויוכלו לממש את רשיון הנהיגה בפרק זמן זה. הציון העובר הוא 80, והוא יינתן לתלמידים שבוע ימים מיום הבחינה.

בשנה הבאה יגדיל משרד החינוך את מספר הכיתות ל-1,000, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד), ובעוד שנתיים היעד הוא שכל כיתות י' ייבחנו בתיאוריה במסגרת החינוך התעבורתי.

בחולון, הפרויקט יתחיל בשנת הלימודים הבאה בתיכונים: הייטק היי, עתידים, קוגל, קציר, אילון, נבון וק"ש.

בחינת התיאוריה מתקיימת בנוהל מלא של בחינת בגרות, ובכלל זה הפעלת כספות, הבאת הבחינות לתחנות קליטה, השגחה חיצונית ובדיקה במרכז הבחינות של המשרד.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו:

להורדת האפליקציה באנדרואיד

להורדת האפליקציה באייפון

הבחינה היא חלק מתכנית חומש של משרד החינוך לקידום הזהירות בדרכים ולשיפור תרבות הנהיגה בישראל. במסגרת המיזם, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עברו התלמידים הכשרה כוללת לקראת הבחינה, ואת הלימודים העבירו מורים מתוך בתי הספר שהוכשרו לתכנית. הבחינה כללה, בין היתר, התייחסות לנושאים אשר נלמדו לאורך השנה: היבטים של עייפות בנהיגה, לחץ חברתי, היסח דעת וסכנות השימוש באלכוהול. הבחינה חוברה על ידי צוות מקצועי של משרד החינוך, מכון סאלד והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

שר החינוך, נפתלי בנט, מסר עם מחזור הבחינות הראשון: ״זה מסוג הדברים שעליהם נאמר 'איך לא עשו את זה קודם'. מהיום, יוכלו תלמידי תיכון לגשת לבחינת התיאוריה בבתי הספר עצמם כדי לקבל רישיון נהיגה. אנחנו חוסכים לבני הנוער אובדן זמן לימודים וטרחה גדולה ומביאים את המבחנים אליהם לבית הספר. זה נוח ונגיש יותר עבור התלמידים, ומצטרף לתכנית רחבה שאנו מובילים לקידום הזהירות בדרכים".

על הפיילוט בירך גם שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "מודל החינוך התעבורתי החדש מעניק לתלמידים הזדמנות ראויה לקבל הכשרה ראשונית ומקצועית, לקראת השתלבותם כנהגים לעתיד. בשל חשיבות התכנית, ולמען שיפור תרבות הנהיגה בישראל, נרחיב אותה בשנה הבאה, ובעוד שנתיים כלל שכבת כיתה י' תיבחן בתיאוריה".

מנכ״לית הרלב״ד, עו״ד רחלי טבת ויזל, מסרה: ״אנו שמחים להוביל, יחד עם השותפים ממשרדי החינוך והתחבורה, מהלך היסטורי שעיקרו העמקת הידע בתחום התעבורה וההתנהגות הבטוחה בדרך, במסגרת בית הספר וסמוך למועד הוצאת הרשיון. הפיילוט שנבחן השנה בדמות בחינה במתכונת תיאוריה, יחד עם תכנים חדשים שהוכנסו ללימודים אלה, כגון אופניים חשמליים והסחי דעת בשל הסמארטפון, יעזרו לנו ליצור דור חדש של בני נוער שמודעים ומכירים את הנושא ובעתיד גם ינהגו טוב ובטוח יותר בכבישי ישראל״.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר