האנטנה בסמוך ל"אורט"
האנטנה בסמוך ל"אורט"

ארגון המורים הכריז על סכסוך עבודה: "להסיר האנטנה מאורט"

בארגון המורים דורשים התערבות כל הגורמים הרלבנטיים לצורך הסרת האנטנה בפרק זמן נקוב וידוע, ובעיריית חולון מציגים דו"ח קרינה אחרון המעיד על עמידה בתקן המשרד לאיכות הסביבה

פורסם בתאריך: 6.11.18 10:55

השביתה ב"אורט חולון" נמשכת ובעקבותיה הכריז אתמול (שני) ארגון המורים על סכסוך עבודה כנגד רשת אורט, משרד החינוך ועיריית חולון במסגרתו הוא דורש מהגורמים הרלבנטיים להסיר את האנטנה הסלולרית ב"אורט חולון".

במכתב ששלח מזכיר סניף תל אביב בארגון המורים שרון גול אל הממונה ליחסי עבודה, מבקש גול לאשר את סכסוך העבודה ומציין כי ב"בסמוך מאוד לבית הספר עומד אנטנה סלולרית ענקית בניגוד לכל הנהלים של משרד החינוך ומשרד הבריאות… מתחילת השנה משביתים הורי התלמידים את הלימודים… ואין לימודים סדירים בבית הספר. מורי בית הספר חוששים לפגיעה בבריאותם ובבריאות התלמידים וכן לפגיעה לרישום לבית הספר…".

גול מציין כי קיים שיחות עם גורמים שונים בעירייה, במשרד החינוך וברשת אורט והוציא מכתב התראה בנדון, אך "לצערי הרב, האנטנה עדיין עומדת ומסכנת את בריאות המורים והתלמידים. אנו דורשים התערבות כל הגורמים הרלבנטיים לצורך הסרת האנטנה בפרק זמן נקוב וידוע".

בסיום מכתבו מבקש גול מהממונה ליחסי עבודה "לאשר את סכסוך העבודה ולזמן את הצדדים הנוגעים בדבר לצורך מציאת פתרון לבעיה".בתוך כך מציגים בעיריית חולון דו"ח בדיקה שנערכה בשבוע שעבר (29.10) על ידי מלר"ז – המועצה הציבורי למניעת רעש וזיהום אוויר. מדו"ח הבדיקה עולה כי לאחר מיסוך הכיתות הפונות לאנטנות, צפיפות ההספק (הקרינה)  שנמדדה עומדת בדרישות המשרד להגנת הסביבה וחוק הקרינה הבלתי מייננת, התשס"ו 2006.

בבדיקת המדידה, כפי שעולה מהדו"ח, נערכו 84 דגימות בכיתות בית הספר, חצר בית הספר, חדר המורים, משרדי המזכירות וההנהלה ומעבדת הביולוגיה. בדו"ח מצוין כי הקריטריון המחמיר ביותר – 23 מיקרו ואט לסמ"ר – הוא הסף המומלץ על ידי המשרד להגנת הסביבה בתדר 033 מגה הרץ.

עם זאת, בכל המדידות בכיתות שונות בבית הספר אורט, מדד הקרינה לא עלה על 0.1 מיקרו ואט לסמ"ר ברציפות, למעט מדידה אחת בחצר, בסמוך למזנוןCOFIX , שגם היא עומדת בתקן, והציגה רמת קרינה לא ברציפות של  4.5 מיקרו וואט לסמ"ר וכן במסדרון מסדרון חטיבת ביניים בקומה עליונה שהציגה רמת קרינה לא רצופה של 5 מיקרו וואט לסמ"ר. כאמור, אלו הן רמות קרינה העומדות בתקן המשרד להגנת הסביבה. לדו"ח המלא – ליחצו כאן.

עוד באותו נושא:

ההורים מאורט פנו לשר החינוך: "הילדים שלנו מיטגנים"

המאבק באנטנה: תחנה למדידת רמת קרינה הוקמה על גג "אורט חולון"

תלמידים מ"אורט חולון": "לנו יש כאבי ראש והמורים מאיימים לפגוע בציונים שלנו"

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
 1. קובי

  לשלוח את הילדה לאורט חולון בשביל לקבל סרטן – בואו בהמוניכם.
  כול השנה שעברה התלוננה על כאבי ראש ואני בטיפשותי גערתי בה שאינה שותה מספיק.
  אני מה זה מצטער שרשמתי אותה. לא בגלל הבית ספר המצויין. בגלל האנטנה הארורה.

 2. יעקב

  לשלוח את הילדה לאורט חולון בשביל לקבל סרטן – בואו בהמוניכם.
  כול השנה שעברה התלוננה על כאבי ראש ואני בטיפשותי גערתי בה שאינה שותה מספיק.
  אני מה זה מצטער שרשמתי אותה. לא בגלל הבית ספר המצויין. בגלל האנטנה הארורה.

 3. עמיר -ללא קרינה בשבילך

  צפוי שרמות הקרינה אחרי המיגון הזמני יהיו נמוכות יותר בכיתות הממוגנות, אבל יש לקחת בחשבון כמה דברים:
  1. המידדות מבוצעות על ידי מד איטי וכנראה בממוצע, לכן אינן משקפות את הקרינה על ציר הזמן והתדר, בצורה מלאה.
  2. הילדים שכבר פיתחו תסמינים, צפוי שימשיכו להרגיש לא טוב גם לאחר המיגון וגם לאחר ירידת עוצמת הקרינה.
  3. גם רמות הקרינה שנמצאות בכיתות לאחר המיגון הזמני אינן בריאות בחשיפה ארוכת זמן.
  4. התקן של המשרד להגנת הסביבה , שיטות המדידה וסוגי המדים בהם עושים שימוש מבוססים כולם על ההנחה שהנזק היחיד של קרינת רדיו הוא חימום. כפי שכבר יודעים ההורים שהילדים שלהם נפגעו ומי שכבר נפגע, קיימות השפעות ביולוגיות ברמות נמוכות מהרמות הגורמות לעלייה בטמפרטורה. לכן התקן של המשרד, שיטות המדידה שלו ואופן הבחירה וההפעלה של מדי הקרינה האיטיים לא מכמתים נכונה את הסיכון ויש בהם כלי להרגעת הציבור.

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר