בבית הספר משה שרת שומרים על הסביבה וירוקים מתמיד

בית ספר משה שרת בחולון קיבל את ההסמכה היוקרתית והוכרז כ"בית ספר ירוק מתמיד" על ידי משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה

פורסם בתאריך: 17.1.19 13:45

בית הספר משה שרת בחולון הוסמך כ"בית ספר ירוק מתמיד". בכך הוא מצטרף לעוד בתי ספר וגני ילדים שהוסמכו כבתי ספר ירוקים על ידי משרדי החינוך והגנת הסביבה.

בטקס שנערך השבוע (ג') במוזאון "האדם והסביבה " בתל אביב, קיבל בית ספר משה שרת את ההסמכה היוקרתית והוכרז כ"בית ספר ירוק מתמיד" על ידי משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה. צוות בית הספר, בהובלתה של רכזת המדעים ליהי תורג'מן, פיתח תכנית לימודים התואמת מודעות, הבנה וכבוד לסביבה. בוועידת השיפוט המחוזית הציגו תלמידים, הורים ומורים את  תכנית הלימודים והעשייה הבית ספרית, במסגרתה התלמידים לוקחים אחריות על עצמם ועל סביבתם, תוך פיתוח ערכים של סובלנות וכבוד על ידי תרומה לסביבה.

מירב אטיאס, מנהלת בית ספר שרת: "אני גאה בתלמידינו שמגלים הבנה למקומו של האדם בטבע ובעלי מודעות לצורך בהתנהלות מקיימת ואחריות אישית לשמירה ולהגנה על ערכי הטבע ואיכות הסביבה".

יצוין, כי בעיר חולון קיימת נבחרת איכותית של בתי ספר ירוקים שהוסמכו בארץ על ידי המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך, ביניהם: כצנלסון, ישורון, המגינים, עמל, חטיב הביניים ארן ועוד. בעיר גם ישנם לא מעט  גני ילדים שהוסמכו כגנים ירוקים, ביניהם: גן פטל, גן צור, גן הדר ועוד. גם שלושה סניפי תנועות נוער בעיר הוסמכו בשנים האחרונות ל"סניפים ירוקים" כאשר המשרד להגנת הסביבה  העניק לסניף בית"ר ברחוב השקנאי ולסניף השומר הצעיר בג'סי כהן את התואר "סניף ירוק", שבעקבותיו קיבלו מענק תמיכה לפעילות הירוקה. גם הסניף של הנוער הלאומי קיבל את התואר בשל הצגת עשייה ענפה ומתמשכת בנושא.תהליך ההסמכה של מוסדות חינוך כ"מוסדות ירוקים" הינו תהליך משותף למשרד להגנת הסביבה ולמשרד החינוך כחלק מקידום והעלאת המודעות לקיימות במוסדות החינוך. במסגרת זו נדרשים מוסדות החינוך לעמוד בקריטריונים שנקבעו במספר תחומים, כגון: הפעלת תכנית לימודים בנושאי איכות הסביבה, הנהגת שימוש מושכל במשאבים – הפחתת השימוש במשאבי מים ואנרגיה, הפחתת כמות הפסולת, הגברת המיחזור וכן, תרומה לקהילה ולסביבה על ידי פעילות סביבתית למען הקהילה. הצוותים במוסדות החינוך עוברים הכשרה מקצועית, נקבעים אמות מידה לניהול אורח חיים מקיים ולצמצום משאבים והתלמידים לומדים את נושאי הקיימות לעומק.

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר