ההפגנה בהס

מסיבת סוף שנה: ההורים יוצאים למאבק בדרישה לשיפוצים

ועד ההורים המרכזי בחולון הודיע על השבתת הלימודים במחאה על כך שהעירייה לא תערוך שיפוצים בבתי הספר כפי שהבטיחה. העירייה: "לא ניתן לבצע בקיץ אחד את כל העבודות"

פורסם בתאריך: 28.6.17 11:40

ביום ראשון התכנסו חברי ועד ההורים המרכזי של חולון, ודנו בטענות ההורים לפיהן הבטחות והתחייבויות שניתנו בעבר למוסדות החינוך בעיר לא יתקיימו, בהן השיפוץ בבית ספר הס ופיצול וסגירת כיתה בבית ספר ביאליק. בתום הפגישה הודיע ועד ההורים כי: "על מנת להבהיר את עמדתנו בנושא, הנהגת ההורים העירונית החליטה כי ביום רביעי הקרוב, התלמידים בשכבות ג'-ו' יתחילו את יום הלימודים בשעה 09:00". בהודעה הבהירו ההורים כי "זאת יריית אזהרה", והוסיפו: "אנו מקווים כי ברור לכל ההורים את חשיבות הסולידריות בתקופה שכזו".

בתוך כך, מאות תלמידים והורים הפגינו מול בניין העירייה ומול שער בית הספר הס בדרישה שהעירייה תקיים את הבטחתה לבצע שיפוצים נרחבים בבית הספר הוותיק: "בגלל המצב החמור שבו נמצא בית הספר אנו יוצאים להשבתה".

ביום ראשון הפגינו מאות תלמידים והורים מול הכניסה לבית הספר הס בחולון, בטענה כי העירייה ביטלה את  ההבטחה לשפץ את מבנה בית הספר כפי שהובטח להם על ידי מנכ"לית העירייה חנה הרצמן ולאחר מכן על ידי יוסי סילמן, המחליף שלה. ביום שלישי התקיימה הפגנה נוספת, הפעם מול בניין העירייה. "אנחנו לא מוכנים לעבור לסדר היום, כאשר הבטיחות של הילדים שלנו היא מעל הכל", אומרת נטע שריקי חברה בוועד ההורים של בית הספר.

כבר ביום שישי, סמוך לסיום שנת הלימודים, הודיעו ההורים על השבתת הלימודים ביום ראשון. ואכן ביום ראשון הגיעו לבית הספר הס כ-13 תלמידים מתוך כ-700. ההורים חזרו על הטענה כי החליטו להשבית את הלימודים לאחר שהבטחות שניתנו לטובת שיפוץ בית הספר נשכחו ואין כל כוונה לקיים אותן.

בית ספר הס הוותיק, הוקם בשנת 1956 והוא היום אחד מבתי הספר הגדולים בחולון, כאשר בשנים אחרונות לומדים בו יותר מ-700 ילדים. לטענת ההורים, מאז הקמתו לפני 61 שנה, לא בוצע בבית הספר שיפוץ יסוד. בנוסף טוענים ההורים כי בשנתיים האחרונות הובטח להם על ידי גורמים מוסמכים בעיריית חולון, שבבית הספר ייערך שיפוץ נרחב, אולם בשבועות האחרונים הועבר אליהם מידע לפיו בבית הספר יבוצעו שיפוצים בהיקף מצומצם.

ההפגנה בהס

"לפני שנתיים הובטח לי שבית הספר ישופץ באופן יסודי ויכלול את בניין  המנהלה של בית הספר, הכולל את שכבת כיתות ה' ו-ו', החלפת חלונות, דלתות ותקרות, שיפוץ כל חדרי השירותים והנגשה לאולם הספורט ולאולם הראשי", אומר יו"ר ההנהגה ההורית של בית הספר אריה סיקורה, "אנו ממתינים לשיפוץ הזה כבר כשנתיים, וכאשר נכנס לתפקידו מנכ"ל העירייה החדש, הוחלט שהשיפוץ יצומצם לשיפוץ של ארבעה חדרי שירותים, ותעשה הנגשה לבניין הראשי. העיריה לא עמדה בהתחייבותה ואנו רואים בחומרה את ההפרה. בגלל המצב החמור שבו נמצא בית הספר אנו יוצאים להשבתה כשטובת  הילדים שלנו עומדים מול עינינו ולא ניתן שהם יהיו כלי משחק. אנו מצפים מכולם לתמוך במהלך לא לשלוח את הילדים לבית הספר ולהביע תמיכה והזדהות".

שריקי מוסיפה כי "לא נרפה ולא נניח למהלך הזה, בשבוע האחרון פנינו לראשי ועדים בבתי ספר אחרים בעיר בבקשה שיתמכו במהלך שלנו. אנחנו לא נסכים לשיפוץ קטן ולא משמעותי כפי שהעירייה מתכננת לעשות, לכן שערי בית הספר ננעלו הבוקר ונכון לעכשיו לא נפתח את שנת הלימודים הבאה כסדרה".

מעירית חולון נמסר בתגובה: "תכנית השיפוצים בבית ספר הס תוכננה מראש להתבצע על פני שנתיים וכחלק מכך העבודה העיקרית תוכננה מראש להתבצע בשנה הבאה כחלק מתכנית ההנגשה של בית הספר, כאשר רוב העבודה מתוכננת למבנה הגדול כולל שיפוץ השירותים והתאמת שירותי נכים, בניית מעלית, נושאים הקשורים בטיפול בריצוף והנראות של מבנה בית הספר".

עוד נמסר מהעירייה כי "השנה יתבצעו השיפוצים כמתוכנן במבנה המנהלה, ויטופלו שני נושאים מרכזיים: טיפול יסודי בשירותים במבנה כולל השירותים בחצר וכן טיפול בהנגשת הכניסה למבנה, המדרגות והרמפות  בכניסה. יודגש, כי מעולם לא תוכנן השנה שיפוץ של כל המבנה יחד והדבר גם כלל לא אפשרי".

בעירייה הבהירו כי מנכ"ל העירייה דוחה מכל וכל את הטענה, כאילו הבטיח למישהו משהו אחר שכן העירייה משפצת את כל מבני החינוך בעיר בהדרגה ובהתאם לסדרי העדיפויות. כן נמסר כי "העירייה מקצה השנה סכום חסר תקדים לעבודות במבני החינוך ולא ניתן לבצע בקיץ אחד את כל העבודות בכל בתי הספר. לפיכך, מינהל החינוך מחבר בין עבודות ההנגשה לעבודות השיפוץ הכלליות של בתי הספר".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר