הציבור הדתי גדל

"גם חילונים מעוניינים שהילדים ילמדו בגנים דתיים"

בעקבות הפרסום ב"השקמה חולון" שלומי תמם, יו"ר הבית הלאומי בחולון, דורש: "יש לבנות תכנית אב לציבור הדתי-לאומי בעיר"

פורסם בתאריך: 19.7.17 15:03

תלונותיהם של הורים מהמגזר הדתי בחולון, על כך כי אין שוויון במספר הגנים הממלכתיים לאלה הדתיים והם מופלים לרעה על ידי מינהל החינוך בעיר, מוכרות היטב לשלומי תמם, יו"ר סיעת הבית היהודי בחולון. בעקבות התלונות שעלו' מבקש תמם לנצל את חלון ההזדמנויות עם חילופי המנהלים ובעלי התפקידים הבכירים בעירייה, ולשנות את תמונת המצב.

תמם. "שער כושר"

"המצב בעיר אינו אידיאלי מבחינת הציבור הדתי-לאומי", אומר תמם. "יש מחסור בגני ילדים דתיים, ומנגד הדרישה לגנים הדתיים גדלה גם מצד הציבור הלא דתי. אין בכל מקום גן דתי, כך שנוצר מצב שהורים צריכים בפקקי הבוקר לנסוע ולתזז בכל העיר ולפזר את ילדיהם בגנים ובבתי הספר ועוד להגיע בזמן לעבודה". לדברי תמם, הרבה מאוד הורים נאלצים, מחוסר ברירה, לרשום את ילדיהם למסגרות בחינוך הממלכתי, למרות שזאת אינה השקפת עולמם.

"יחד עם זאת", מציין תמם, "בשנים האחרונות חל שינוי בבתי הספר. בתי הספר היסודיים שופצו, הוקמה קריית החינוך יב"ע 'הראל' לבנים, עם מבנה חדש והנהלה וצוות מעולה קשוב וחדור מטרה. המקום צובר תאוצה והישגים ונותן מענה לבנים הרוצים לימוד ישיבתי,לימוד מדעי או כיתת תיכון רגילה. לבנות יש את תיכון 'יבנה' אשר אחוזי הבגרות בו הם בין הגבוהים בעיר".

תמם מקווה כי כיום, כשהרבה מבעלי התפקידים הבכירים בעירייה התחלפו, נפתח חלון הזדמנויות לציבור הדתי-לאומי בעיר. "ביקשנו להיפגש עם מנכ"ל העירייה, מר יוסי סילמן, לסקור בפניו את המצב והצרכים של הציבור הדתי-לאומי וביחד איתו לבנות תכנית אב לציבור הדתי-לאומי בחולון, ואני מאמין שזאת שעת כושר לשינוי המצב".

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר