גן ילדים, אילוסטרציה ChiccoDodiFC depositphotos.ocm
גן ילדים, אילוסטרציה ChiccoDodiFC depositphotos.ocm

אחרי חמישה ימים: צו מניעה נגד שביתת עובדות ועובדי המעונות והצהרונים בחולון

בית הדין לעבודה קיבל את בקשתה של רשת קהילה ופנאי, המפעילה את הצהרונים והמעונות בחולון, למתן צו מניעה כנגד שביתת עובדות ועובדי הרשת

פורסם בתאריך: 14.5.23 09:29

בית הדין לעבודה קיבל את בקשתה של רשת קהילה ופנאי, המפעילה את הצהרונים בחולון, למתן צו מניעה כנגד שביתת עובדות ועובדי המסגרות החינוכיות וכל עובדי הרשת המאוגדים בהסתדרות, והורה להם לשוב לעבודתם באופן מיידי.

"לשמחתנו, יש היענות יפה של עובדות המעונות, למרות ההתראה הקצרה, בבוקר יום שישי, לאחר שביתה של שבוע", אמרה מנכ"לית הרשת, "העובדות שלנו עושות זאת מתוך הבנה את החשיבות הגדולה של מתן מענה להורים ולילדים עוד היום. אבקש לציין כי לצד עובדות המעונות, נרתמים גם מנהלים ועובדים אחרים ברשת, אשר שמו הכל בצד ונענו בשעות בוקר מוקדמות למאמץ המשותף למען תושבי העיר".

עו"ד יניב מטלס, ממשרד "מטלס ושות", שייצג את רשת קהילה ופנאי במו"מ, כתב בבקשה הבהולה לצו המניעה: "השבתה זו של ההסתדרות מביאה לכך שמזה 5 ימים (והיד עוד נטויה!) מוצאים עצמם אלפי הורים וטף, ללא מענה חינוכי וללא מסגרת חינוכית מתאימה, וכל זאת כאשר ההסתדרות מסרבת לקיים כל שיח עם הרשת".

"כך, הלכה למעשה, ארגון יציג משבית פעילות חינוכית דרמטית, משמעותית ורחבה ביותר בעיר שלמה, כאשר הוא מסרב אפילו לקיים שיח עם הרשת", כתב עו"ד מטלס והוסיף: "ספק אם ניתן למצוא תקדים להתנהלות זו – אלפי הורים וילדים בני ערובה להתנהלות קלוקלת זו של ההסתדרות".

 

"אנו ממתינים בציפייה להמשך המו"מ ביום ראשון (ה-14.5) ולמרות ההשבתה והצעדים החד צדדיים שנקטו בהסתדרות ובוועד העובדים, נבקש לומר לכל אחת ואחד מכם, כי נמשיך לפעול בנפש חפצה להשגת הסכם שיטיב עמכם", כתבה הנהלת הרשת לעובדים, "אנו נעשה הכל כדי לסיים את דיוני המו"מ בהקדם האפשרי ונפעל אל מול הנציגים שלכם ביעילות ובשקיפות, ואנו מייחלים שכך ינקטו כל הצדדים".

בימים האחרונים פרסמה הרשת כי בשיתוף פעולה עם העירייה, הושגה תוספת תקציבית של מיליוני שקלים לשכר עובדי רשת קהילה ופנאי, הבאה לידי ביטוי בתוספות שכר, של עד כ-25 אחוז. בנוסף, העבירה ההנהלה טיוטת הסכם המאפשרת לעובדי הרשת, לראשונה בישראל, בחירה בין שני מסלולי שכר.

"אתן ורק אתן יודעות מהו מסלול השכר הנכון עבורכן", כתבה ההנהלה לעובדות המעונות והצהרונים במכתב שמפרט את מסלולי השכר המוצעים להן, "בחרנו להעניק לכל אחת ואחת מכן את הזכות לבחור את מסלול העסקתה ולא לאפשר לאף אחד לקבוע זאת עבורה".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר