משרד החינוך: שמונה תיכונים מצטיינים בחולון

משרד החינוך פרסם את רשימת התיכונים המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ז, על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. גם חולון בפנים

פורסם בתאריך: 14.8.17 18:27

שבעה תיכונים מחולון הוכרזו כבתי הספר המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ז, על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. בתי הספר מחולון המופיעים ברשימת התיכונים המצטיינים, הכוללת 285 בתי ספר מרחבי הארץ, הם: תיכון אילון, עירוני דתי יבנה, מקיף קריית שרת, מקיף אפרים קציר, עתידים, הראל ומקיף אורט למדע וטכנולוגיה.

בתי הספר המצטיינים יקבלו פרסים כספיים בסכומים שבין 3,000 שקל ל-8,000 שקל. הפרסים יוענקו מטעם משרד החינוך, כאשר הקריטריונים להצטיינות נוסחו בשיתוף משרד החינוך, ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת ההסכם "עוז לתמורה". הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר ביחס לשנה שעברה, ולא בהכרח לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר.

במשרד החינוך ציינו כי גם במסגרת התגמול הדיפרנציאלי, בתי הספר נמדדים על היבטים רחבים בעשייה הבית ספרית והחישוב כולל מימדים חברתיים, ערכיים ולימודיים, בהם מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות ואחוז ההצטיינות במבחני הבגרות. בעקבות הזכייה, בתי הספר מקיף קציר ומקיף שרת יקבלו מענק של 3,106 שקל, מקיף אלישיב – 4,142 שקל ומקיף הראל – 6,213 שקל.

שר החינוך, נפתלי בנט, מסר כי "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי הכולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר