שחר. "אני רוצה ללמוד"

שלום כיתה א': יצאנו לפגוש את התלמידים הכי חדשים בעיר

לקראת היום הראשון בבית הספר, יצאנו לפגוש את תלמידי כיתה א', לאחל להם בהצלחה ולשמוע מה לדעתם מצפה להם בלימודים. התשובות המפתיעות לפניכם. לא נגענו:

פורסם בתאריך: 31.8.17 17:55

התיקים כבר מוכנים, העפרונות מחודדים, המחברות עטופות והקלמרים צבעוניים ומדליקים. ההתרגשות בשיאה. לקראת יום הלימודים הראשון בבית הספר, יצאנו לפגוש את תלמידי כיתה א' החדשים בחולון, לאחל להם בהצלחה ולשמוע מהם, מה לדעתם מצפה להם בבית הספר, מה יהיה הכי כיף ללמוד, איזה סנדוויץ' יעדיפו להפסקת עשר, מה מפחיד אותם וממה הם חוששים, איזו עצה קיבלו מההורים ומה הם חולמים לעשות לכשיהיו גדולים? התשובות המפתיעות לפניכם. לא נגענו:

אביחי רוצה כבר ללמוד לקרוא

אביחי ביבס מתחיל את שנת הלימודים בבית הספר אמירים, הוא מחכה בקוצר רוח "כדי ללמוד את האותיות ולקרוא" ומתרגש מאוד מהעובדה ש"אני כבר ילד גדול שמתחיל ללמוד". בכיתה הוא מתכנן לשבת ליד אורי או עידו שעוברים איתו מהגן והם החברים הכי טובים שלו, וליום הלימודים הראשון הוא ביקש מאמא ורד שתכין לו סנדוויץ' עם שוקולד ו"גם טונה אני אוהב". מה העצה הכי טובה שקיבל מאמא ואבא? "אמא אמרה לי שהיא בטוחה שאני אהיה תלמיד טוב ואבא אמר לי שלא משנה מה, הוא תמיד יהיה שם בשבילי".

יהב מחכה לשיעורי כדורסל וג'ודו

יהב אלימלך עולה לכיתה א' בבית הספר יצחק שמיר. "בגן אכלתי כריכים מלחם ובבית ספר אוכל לחמניות. אני ארצה שאמא תכין קוטג' עם ירקות. בבית הספר ארצה ללמוד הרבה דברים חשובים, גם בגן למדתי דברים חשובים כמו אותיות ואנגלית בצהרון. אני כבר מכיר שירים באנגלית וצבעים. אני חושש שאולי המורה תיתן לנו לעשות יותר מדי משימות. בבית הספר ארצה שיהיו לי שיעורי כדורסל וג'ודו. כשאני אהיה גדול ארצה להיות טייס קרב".

אלה מחכה לפגוש חברים

אלה לבריק עולה לכיתה א' בבית הספר ניב. "אני בכלל לא מתרגשת מכיתה א'", היא אומרת בביטחון, אבל עם זאת היא מחכה כבר לפגוש את החברים החדשים שילוו אותה בכיתה. היא מצפה "שיהיה לי קל בשיעורים ושאצליח בבית הספר, שהמורה שלי תהיה נחמדה ושבכלל יהיה לי כיף". הכריך לבית הספר שלה יכיל סלט תפוחי אדמה שאמא מכינה לה ו"שאני מאוד אוהבת".

עילאי מבקש סנדוויץ' עם שוקולד

עילאי צרפתי הנרגש עולה לכיתה א' בבית הספר יחד. "אני מתרגש ללמוד", הוא אומר מיד. "בכיתה אני אשב ליד מאור, החבר שלי מהגן". את התיק הוא הכין עם אמא כבר אתמול, ושם בפנים מחברות קלמר ואפילו תיק אוכל שיתמלא מחר בסנדוויץ' עם שוקולד. בעתיד הוא רוצה להיות "שחקן כדורגל בהפועל באר שבע" כי זו הקבוצה שהוא אוהב והעצה הכי טובה שקיבל מההורים היא "להיות ילד טוב".

איתמר מחכה לשיעורי בית

איתמר כהן עולה לכיתה א' בבית הספר שרת, הוא יחל את שנת הלימודים עם החברים מהגן והוא מתכנן לשבת איתם גם בכיתה. "אני כבר מחכה שייתנו לי שיעורי בית, לדעת דברים חדשים, להכיר את המורה החדשה ליהי, ולחברים שלא היו איתי בגן". והוא גם מקווה ש"יהיה לי כיף ושאוהב את הבית ספר". כשיהיה גדול הוא מקווה להיות רופא, והעצה הכי טובה שקיבל מאמא ורד היא "לשמור על עצמי ולהיות תלמיד טוב".

ליה חולמת להיות מורה

ליה ביזאווי עולה לכיתה א' בבית הספר שרת בחולון. ליה מתרגש לקראת המאורע בעיקר כי "אני רוצה ללמוד לקרוא עברית ואנגלית, וגם להיות מורה כי מורה זה כיף". היא תשב ליד ליאן, החברה מהגן ואת התיק היא הכינה יום לפני עם אמא והן שמו בו תיקיה, מחברות וקלמר חדש. ליום הראשון היא רוצה סנדוויץ' עם חומוס ופסטרמה וביום השני "כבר נראה". העצה שקיבלה מאמא היא להיות תלמידה טובה ולהשקיע בלימודים.

 שחר מתכנן ללמוד וטרינריה

שחר ורסנו עולה לכיתה א' בבית הספר דביר ומתרגש מאוד לקראת המאורע: "שמעתי מאבא ואמא שבית הספר זה מקום שלומדים בו ואני רוצה ללמוד", הוא מסביר, את התיק לבית הספר הכין כבר בתחילת השבוע והוא שם בו מחברות וקלמר מלא בעפרונות וצבעים. כשיהיה גדול הוא מתכנן להיות וטרינר, כי לפני שלושה שבועות אימצו בבית כלבה חדשה והוא רוצה שהיא תהיה בריאה ומאמא הוא שמע ש"זה לא נורא לפחד מכיתה א' וזה בסדר קצת לחשוש", אז הוא לא חושש.

נועם שומר מקום לחבר שלו בן

נועם גני ילמד בבית הספר שמיר. "אמא צילמה אותי לקראת שנת הלימודים וקנתה לי חולצה חדשה. בסנדוויץ' שלי אני ארצה לחם לבן עם חביתה. אני ארצה לשבת ליד בן, הוא חבר שלי עם שיער בלונדיני. למדנו יחד בגן סול, אנחנו אוהבים לשחק ולעשות דברים ביחד. בבית הספר גם ארצה שנהיה בשולחן ונאכל ביחד". ומה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? "להיות זמר".

עדי כבר מתגעגעת לגננת

עדי בר לב עולה לכיתה א׳ בבית ספר אריאל שרון: "אני מתגעגעת לגננת, לחברים בגן וכמובן לחצר המשחקים. בכיתה א׳ אני מצפה שיהיה כיף, אבל שהמורה תיתן לנו גם לשחק ותלמד אותנו דברים מעניינים".

ירין פוחדת שיהיה קשה

ירין נח עולה לכיתה א' בבית הספר הראל. "אמרו לי שבבית הספר לעומת הגן יש שיעורים, זה אומר שלומדים בכיתה. גם בגן למדנו דברים, אבל בחוגים כמו חוג מוזיקה ובפינת ריכוז. אמרו לי שבבית הספר זה יהיה אחרת. אני ארצה לשבת ליד שיר, היא איתי ביחד בגן ואנחנו אוהבות לרקוד ולשחק ולשיר. אני מחכה לשיעור ספורט. אני פוחדת שאולי הלימודים יהיו קשים כי צריך לכתוב. אנחנו למדנו את האותיות אבל זה עוד קצת קשה. ומה אומרת אמא? "אמא אמרה לי להיות ילדה טובה ולהקשיב".

אדיר מעדיף קלמרים ולא מבין היסטוריה

אדיר כהן עולה לכיתה א' בבית הספר יצחק שמיר. "אני הבן של שוקי מקפה-קפה בחולון ובבת ים. יש לי חמישה קלמרים, יש לי קלמר טנק, קלמר של ספיידרמן, שני קלמרים מיולו וסופר סטיירקו. כל יום אלך עם קלמר אחר". מה לדעתך תאהב ללמוד? "אני ארצה ללמוד חשבון ומדעים וחלל. בגן כבר למדנו אותיות ומספרים, זה נראה לי קל.  נראה לי שיהיה לי קשה ללמוד היסטוריה כי אני לא מבין מה זה היסטוריה כל כך, אבל אני כבר מרגיש גדול כי אני הולך לכיתה א'". ומה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? (אמא ברקע צועקת: "תגיד שאתה רוצה להיות רופא"). "אני אהיה רוכב אופנועים".

עלמה רוצה לשיר ולרקוד בהפסקות, נועה תשב בשורה הראשונה ללמוד הכל

התאומות עלמה ונעה יהודה עולות לכיתה א' בבית הספר אשכול. עלמה: "בבית ספר יש שיעורים ובגן יש יותר משחקים. אמרו לי שיש קצת משחקים ויש גם הפסקות. הכי אני מחכה להפסקה פעילה עם תחנות שהילדים הגדולים מכינים לנו עם מוזיקה. אני מאוד אוהבת מוזיקה ולרקוד. אני אשמח מאד שמיקה וליבי, האחיות התאומות שלנו, ילוו אותי ואת אחותי התאומה נעה לכיתה א'".

נועה: "מעניין אותי לעשות הכל", היא אומרת, "גם לקרוא וגם לכתוב ואמא הציעה לי לשבת בקדמת הכיתה. אני אוהבת לק ולהתאפר ולהדביק מדבקות על החולצה, אחותי אוהבת עגבניות ואני מלפפונים. אני לא רוצה ללמוד עם עלמה בכיתה כי אנחנו עלולות לריב. אחרי הצהריים אנחנו יכולות להיות חברות".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר