"אורט חולון" במרד תשלומים: "לא נשלם על טיולים"

ועד ההורים של "אורט חולון" מצטרף לקול קורא של פורום ועדי ההורים: "אל תשלמו על טיולים ופעילויות תרבות". יו"ר ועד ההורים המרכזי בחולון מציע להרגיע

פורסם בתאריך: 17.9.17 17:33

פורום ועדי ההורים היישוביים יצא בקול קורא אל כל ועדי ההורים בבתי הספר, לא לשלם להנהלות בתי הספר את תשלומי ההורים הבסיסיים בבתי הספר ובגני הילדים. במכתב שהופץ על ידי הפורום לוועדי ההורים מבקשים נציגי הפורום לחזור ולהיאבק למען מימון הפעילויות החינוכיות כמו טיולים ופעילויות תרבות על ידי הממשלה וזאת לאחר שבשנה שעבר, משרד החינוך ויו"ר ועדת החינוך ביקשו להשהות את המאבק תוך הבטחה שידונו בנושא ויימצא לו פתרון.

"אנו נמצאים אחרי שנה של שיחות, מגעים, מריחות ושום תזוזה בנושא", כותבים נציגי הפורום. "לאחר התחבטויות רבות, באחריות מלאה והבנה שבאמת מיצינו את כל ערוצי ההידברות אנו נאלצים לקרוא להורים שלא לשלם את התשלומים לשנת הלימודים הקרובה. אנו טוענים – בגיבוי ועדות שהוקמו על ידי משרד החינוך, ועדת החינוך של הכנסת וממשלת ישראל, כי מס תשלומי ההורים הנו מס רגרסיבי המשולם מה'נטו' שלנו, פוגע ומגדיל פערים באוכלוסיית המדינה. טיולים, תרבות וכו' הם חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים ולכן המדינה היא זו שצריכה לממן אותם".

הפורום מדגיש כי עקרונות המאבק הם: ביטול לאלתר של תשלומי ההורים; שמירת המצב הקיים מבחינת כמות ואיכות הפריטים לתלמיד (אם עד עתה הוגדר ששכבה ו' יוצאת לטיול הכולל לינת לילה אחד- כך יישאר וכן הלאה); וכן שמירה על מעמד ההורים בכל הנוגע להחלטות הנוגעות לאיכות המוצר (הצגות, סיורים וכו'). הנהל הפורום מדגישה כי הקריאה לאי תשלום מחריגה את הסעיפים הבאים: תשלומי ביטוח התאונות האישיות, השאלת הספרים, תל"ן ומגמות בתיכונים שאותם ניתן יהיה לשלם, בשלב זה, כרגיל.

"האם הם יהיו מוכנים שבשנת ה-70 למדינת ישראל לא יתקיימו טיולים ואירועי תרבות בבתי הספר? האם הם יהיו מוכנים לראות סקטורים רחבים במשק (אכסניות, חברות היסעים, מוזיאונים, חברות טיולים, תיאטראות, היכלי תרבות, מוסדות תרבות ועוד) פשוט קורסים?" שואלים בפורום ההורים ומוספים כי הם נאלצים להחריף את המאבק הזה תוך קריאה לשר החינוך ולחברי הכנסת לעמוד בהבטחתם להורי וילדי ישראל ולמצוא מקור מימוני לנושא.

יו"ר הנהגת ההורים בחולון: "הימנעו מהמרד והגיעו להסכמות"

רועי דביר, יו"ר הנהגת ההורים בחולון, קרא לוועדי ההורים להימנע ממרד תשלומים. דביר מציע שכל ועד יגיע להסכמות עם הנהלת בית הספר וזאת כדי שאף תלמיד לא ייפגע כעד שיגיעו להסדר כולל מול הממשלה.

דביר. "מו"מ עם ההנהלות"

בהנהגת ההורים בבית ספר "אורט" בחלון, בראשות שמעון יום טוב, החליטו לעת עתה להימנע מתשלומים שאינם נחוצים לדעתם, תוך הבטחה ששום פעילות של התלמידים לא תיפגע. יום טוב מסק כי "בינתיים אנחנו מתכוונים לא לשלם עבור טיולים שנתיים", מה שהתקבל במורת רוח מצד התלמידים. תלמיד כיתה י"ב אמר: "למה אנחנו צריכים להיפגע ממלחמות הפוליטיקאים. זו השנה האחרונה שלנו בתיכון שאמורה להיות השנה הכיפית ביותר. אם לא נצא לטיול השנתי האחרון זה יהיה ממש מאכזב".

מחברת סופה, חברת הסעות למוסדות החינוך, נמסר כי "הנפגעים העיקריים יהיו התלמידים ומוטב שכל הנושאים ייפתרו במהרה, אחרת הלמידים ייפגעו".

מאידך, תלמידי תיכון אחרים בעיר תומכים במאבק וטוענים שעול התשלומים גדול מדי. אחת התלמידות, בת למשפחה חד הורית: "הסכומים שאנחנו מתבקשים לשלם מדי שנה הם מאוד גבוהים, שלא לומר מוגזמים. הגיע הזמן שמישהו יטפל בנושא ושלא הכל ייפול על ההורים".

בניגוד להחלטת ועד ההורים ב"אורט חולון", מוטי עמרני, יו"ר הוועד המוסדי בבית הספר "מקווה ישראל", הודיע כי הוועד קיבל את הנחייתו של יו"ר הועד העירוני בחולון, לדבר עם הנהלת בית הספר ולהגיע איתה להסכמות בנושא תשלומי ההורים. עמרני: "בימים אלה אנו יושבים ודנים בתשלומי ההורים. יש לציין שהחרגנו את שכבת כיתות י"ב מכיוון שהטיול השנתי והפעילויות שלהם יוצאים לאחר החג ולא רצינו לפגוע בפעילויות אלו. חשוב להדגיש כי יש הידברות מלאה ושיתוף פעולה מלא בין הנהגת הורי מקווה ישראל להנהלה ואני סמוך ובטוח שנגיע לעמק השווה כדי שכולם יהיו מרוצים".

 

 

 

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר