סנטרל פארק חולון. איטום קלוקל. צילום מתוך אתר "אמריקה ישראל"

בית המשפט: דיירי ישראל גלילי בחולון יפוצו ברבע מיליון שקל

דיירי "סנטרל פארק" בחולון תבעו לפני חמש שנים את החברות הקבלניות בשל ליקויי בנייה ועתה יפוצו ביותר מרבע מיליון שקל

פורסם בתאריך: 22.8.17 11:40

בית המשפט חייב את החברות הקבלניות של "סנטרל פארק" בחולון לפצות את דיירי הבניין ברחוב ישראל גלילי 16 בסכום 271,174 שקל בגין ליקויי בנייה שנתגלו בבניין. הפיצוי כולל סכום בגין תיקונים, סכום פיצוי לעוגמת נפש, שכר טרחת עורך דין והוצאות בית משפט.

הכל התחיל כאשר דיירים ברחוב ישראל גלילי 16 ב"סנטרל פארק", חולון, גילו לפני חמש שנים נזילות וסדקים בחניה המשותפת של הבית וכן בעיות באריחי החוץ. הדיירים פנו לחברות הקבלניות בבקשה לתקן את הליקויים, אך מאחר שעבודות האיטום לא הושלמו, פנו איגור ואילנה קנטור, בשם הדיירים, ותבעו את החברות הקבלניות אילנות-אמריקה (ישראל) בע"מ אמריקה ישראל להשקעות בע"מ, אילנות הקריה (ישראל) בע"מ ומבני שקן חברה קבלנית לבניין בע"מ.

התובעים טענו כי עבודות האיטום התנהלו באופן בלתי מספק ולא הושלמו. החברות הנתבעות טענו מנגד כי מטרת התובעים היתה והינה לקבל פיצוי כספי ותו לא. כך, כאשר הגיעו עובדים מטעמן, התריעה בפניהם נציגת התובעים כי הם משיגי גבול. כך גם באשר לפיצוי הכספי. התביעה הוגשה בשנת 2012, ובמהלך הזמן  מונו על ידי בית המשפט שני מומחים. בשנת 2016 הגיעו הצדדים להסדר, לפיו יקבלו התובעים פיצוי כספי וכן יבוצעו עבודות איטום בחניון.  בית המשפט היה עתיד לקבוע את הסכום הכספי אשר מגיע לתובעים בגין הוצאות המשפט, עוגמת נפש ושכר הטרחה עבור עורך הדין.

כתב התביעה טען כי החברות הנתבעות בנו את המבנה בניגוד למפרט הטכני ולדרישות התקנים, ועל כן לשיטתם הליקויים מהווים אי התאמה כמובנם בחוק המכר (דירות) ויש לפצות אותם על הנזקים שנגרמו. עוד נטען כי הבנייה בוצעה בצורה רשלנית ולא מקצועית וכן כי נגרמה להם עוגמת נפש בשל כך.

במשך הזמן שני התובעים הוציאו יותר מ-70,000 שקל על הוצאות משפט. סכום זה כולל את אגרת המשפט ותשלומים לשני המומחים שמינה בית המשפט ולמומחים מטעמם של התובעים עצמם.

בפסיקתה קבעה השופטת יריבה ניב: "לעניין זה, הנני קובעת כי הסכום ממנו ייגזר שכר הטרחה הינו 550,000 שקל – עוגמת הנפש בצירוף הפיצוי הכספי שניתן וסכום נוסף של 230,000 שקל בגין תיקוני הרטיבות. שכר טרחת עורך הדין יעמוד, לפיכך, על 96,525 שקל. הוצאות: 54,649 שקל,  עוגמת נפש: 120,000. בסך הכל ישלמו הנתבעות לתובעים, ביחד ולחוד, סכום של 271,174 שקל. הסכום יישא הפרשי הצמדה וריבית מיום מתן פסק הדין".

 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר