חיבור המרכבה לכביש 44

היסטריית בנייה באזור התעשיה: הפרויקטים והמשקיעים

עם חיבורו של רחוב המרכבה לכביש 44, יזמי הנדל"ן מתנפלים על הקרקעות ומושכים לאזור עוד חברות ומקומות תעסוקה. מה צפוי לנו?

פורסם בתאריך: 7.9.17 09:57

פרויקט חיבור רחוב המרכבה לכביש מספר 44, שיצא לדרך לפני כשנה, עומד להסתיים בקרוב והבשורות הטובות הן כי בעקבות סיום העבודות תורגש הקלה בעומסי התנועה באזור התעשיה בחולון. סיומו של פרויקט התעבורה יתרום ויאפשר פיתוח נוסף של אזור התעשיה בעיר שמושך אליו יזמי נדל"ן רבים.

הפרויקט מבוצע על ידי חברת סולל בונה, שזכתה במכרז פומבי של עיריית חולון לביצוע שלב א' – חיבור פניות ימניות. עם התקדמות פיתוח הקו הכחול של נת"ע לאורך כביש מספר 44, יושלם גם פיתוח הצומת לפניות נוספות. הפרויקט צפוי להתבצע במשך כ-16 חודשים ועלותו כ-20 מיליון שקל, במימון עיריית חולון ובהשתתפות משרד התחבורה.

השלמת פרויקט התעבורה, יחד עם השלמת פיתוח מחלף חולון מזרח, יתרום ויאפשר פיתוח נוסף של אזור התעשיה בעיר, שבשנים האחרונות נוספו אליו כ-200 אלף מ"ר שטחי משרדים ומסחר, חלקם התאכלס וחלקם יתאכלס על ידי חברות חדשות מאזורים שונים בארץ.

תנופת הפיתוח של אזור התעשיה והעסקים חולון חשובה  לתרומה הכלכלית והחברתית לעיר ולתושביה וכיום אזור התעשיה חולון הופך להיות בסיס עסקים חשוב במטרופולין. עד כה נקלטו 140 חברות חדשות באזור התעשיה והעסקים בעיר ולקראת מחזור פיתוח נוסף של 300,000 מ"ר ייקלטו עסקים רבים נוספים בחולון.

היזמים רוכשים קרקעות ורשימת הפרויקטים גדלה

אזור התעשיה חולון הפך, כאמור, לאזור מבוקש ליזמי הנדל"ן המניב והדבר בא לידי ביטוי ברכישה מואצת של קרקעות על ידי חברות מובילות בשוק הנדל"ן המניב. מחירי הקרקע באזור התעשיה והעסקים חולון עלו בשמונה השנים האחרונות פי שלושה בעקבות אישור תכניות בניין העיר ח-499 וח-152/3, פיתוח מחלף חולון מזרח, פיתוח התשתיות באזור התעשיה ופיתוח פרויקטים חדשים לאכלוס.

חברת אלישרא מתכננת לבנות עוד 50 אלף מ"ר שיוסיפו עוד מקומות תעסוקה. פרויקט זה מנוהל בידי מינהל התעשיה והמסחר לאחר שנים רבות של תכנון ותיאום מול הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, נתיבי ישראל וחברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים).

בימים אלה עומדים על הפרק עוד שלושה פרויקטים גדולים ומהותיים שיניבו בשנים הקרובות כ-300 אלף מ"ר: פרויקט "אמות חולון" בצומת המלאכה-שדרות ירושלים, פרויקט "עזריאלי" ברחוב המנור ופרויקט "עזריאלי-לודז'יה". בנוסף מתוכננת השלמת פרויקט "גב ים".

פרויקט "אמות חולון" הוא פרויקט משותף לחברת אמות השקעות ולעיריית חולון על בסיס עיסקת קומבינציה בהיקף של 45 אלף מ"ר שטח כולל למשרדים ומסחר. פרויקט "עזריאלי-מנור" בהיקף של 35 אלף מ"ר שטח כולל למשרדים ומסחר ברחוב המנור. פרויקט "עזריאלי לודז'יה" בהיקף של 240 אלף מ"ר שטח כולל  למשרדים ומסחר – קניון שני חדש לחולון.

פרויקט נוסף הוא "מבנה", ברחובות תמנע-זנדמן-הפלד בהיקף של 14 אלף מ"ר למסחר. הפרויקט בשלבי ביצוע ומתוכנן להיפתח בסוף שנת 2017 כמרכז מסחרי עם חנויות רשת: "רמי לוי", "מחסני חשמל", "אדידס" ועוד.

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר