ל"ג בעומר בלי מדורות ובלי עשן? יוזמה חדשה של עיריית חולון

במקום מדורה הצגה - עיריית חולון יוזמת פעילויות תרבות כחלופה להדלקת מדורות

פורסם בתאריך: 24.4.18 10:54

לקראת ל"ג בעומר שיחול בשבוע הבא, פנתה עיריית חולון לכל מערכת החינוך להמעיט ככל האפשר בהדלקת מדורות ולהסתפק בעריכת מדורות קטנות ומשותפות, בית ספריות או שכבתיות, תוך שמירה על כללי הבטיחות ועל הניקיון, וזאת בשל הפגיעה באיכות הסביבה וההפרעה לתושבים.

כמו כן, תחת הסיסמה "חולון מדליקה גם בלי מדורות" יצאה מחלקת קיימות ופרויקטים סביבתיים בעירייה, בשיתוף עם ועד ההורים העירוני, בקריאה לתושבים לוותר בכלל על המדורה ולקיים אירוע חלופי מהנה. לצורך כך, הציעה העירייה לספק ללא עלות פעילות דוגמת הצגה, מופע או סדנה. יצוין, כי היוזמה זכתה לביקוש רב עם מאות פניות ובתוך זמן קצר מרגע פרסומה אזל מלאי הפעילויות.

במהלך השנים הלכו והצטמצמו השטחים הפנויים שבהם ניתן להבעיר מדורות בערי ישראל בכלל ובמרכז הארץ בפרט וזאת לאור הגידול באוכלוסיה, שהביא לבניית מבנים רבים. כתוצאה מכך, הלך והשתרש הנוהג לפיו אירועי החג מתקיימים במשך מספר ימים, לעתים אף למעלה משבוע, דבר שגורם לתושבי העיר סבל רב כתוצאה ממטרדי עשן, לכלוך ורעש עד השעות המאוחרות של הלילה, וכל זאת ממש למרגלות בתיהם. במקביל, איכות האוויר בתקופה זו נפגמת, מה שמעיק במיוחד על קשישים, על תינוקות ועל אנשים שבריאותם אינה תקינה.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו:

להורדת האפליקציה באנדרואיד

להורדת האפליקציה באייפון

לאלה מהתושבים שבכל זאת מחליטים לקיים מדורה, להלן מספר הנחיות סביבתיות ובטיחותיות חשובות: אין להכניס למדורה פלסטיק, קלקר, צמיגים, עצים שצבועים בלכה או בצבע, תחליפי עץ, ברזלים, זכוכיות ואבנים; יש למקם את המדורה בשטח נקי וחשוף שאין בו סכנה להתפשטות האש לשטחים אחרים; אין להדליק מדורה בסמוך לשדה קוצים או באזור מיוער וליד שיחים או תחת קווי טלפון וחשמל;  אין להבעיר אש באמצעות חומרים כימיים כגון בנזין ונפט, אלא באמצעות חומרי בעירה מוצקים בלבד, כגון: גפרורים, ניירות וזרדים; יש להקים את בסיס המדורה בתוך גומה שחפורה באדמה ואין להעמיד את הקרשים לגובה; מומלץ לתחום את אזור המדורה באבנים; יש להצטייד מראש במים, בחול או בכל אמצעי כיבוי אחר (כגון: מטפים) ובסיום המדורה יש להקפיד לכבותה באופן מוחלט, כולל הרטבה וכיסוי של השרידים. כמובן, שיש להשאיר את השטח נקי.

הפיקוח העירוני יערוך סיורים במוקדי המדורות לשמירה על מילוי ההנחיות ומניעת מטרדים לציבור הרחב.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. סמי בן טובים

    שרק יעבור החג המסויט הזה. פחד אלוהים. כל שנה נפגעים ילדים מהמדורות האלו.
    צריך להכין בסיסי בטון ועמדות כיבוי ליד המדיטק

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר