התחדשות עירונית תל גיבורים. צילום: סטודיו מיא
התחדשות עירונית תל גיבורים. צילום: סטודיו מיא

שכונת תל גיבורים מתחדשת: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את תוכנית האב להתחדשות עירונית

התוכנית כוללת הוספת מבני ציבור, הגדלת שטחי הציבור הפתוחים, פתיחת רחובות חדשים והרחבת רחובות קיימים. ראש העיר מוטי ששון: "מטרת התוכנית היא שיפור איכות חיי התושבים המתגוררים בשכונה ויצירת מנוף משמעותי להתחדשות עירונית"

פורסם בתאריך: 4.5.21 07:19

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון אישרה בתחילת השבוע בישיבתה את "תל גיבורים – תוכנית אב להתחדשות עירונית",  זאת בהמשך לאישור התוכנית ע"י הוועדה המחוזית בישיבתה מ-25 בינואר. שכונת תל גיבורים היא שכונה ותיקה בצפון העיר חולון, הממוקמת במיקום אסטרטגי במטרופולין תל אביב בסמוך לתחנת הרכבת וולפסון ולנתיבי איילון וכן בסמיכות לתחנות מטרו עתידיות. ראש העיר מוטי ששון: "מטרתה העיקרית של התוכנית היא שיפור איכות חיי התושבים המתגוררים בה ויצירת מנוף משמעותי להתחדשות עירונית". מטרה זו תקבל ביטוי על ידי שיפור המרחב הציבורי בשכונה, הכולל: תוספת מבני ציבור, הגדלת שטחי הציבור הפתוחים, פתיחת רחובות חדשים והרחבת רחובות קיימים.תוכנית האב תאפשר קידום תוכניות מפורטות במתחמים ל"פינוי בינוי" בסמכות הוועדה המקומית, מאפשרת ודאות תכנונית ושקיפות לתושבים והיזמים ומעודדת את התפתחותן של יוזמות פרטיות. מטבע הדברים, מימושה של תוכנית האב תלוי בהתארגנות וולונטרית של התושבים. לכל אורך התהליך, התושבים היו שותפים מלאים באמצעות כנסים, מפגשים אישיים, צוות תושבים מלווה ועוד. על מנת להסביר באופן ברור יותר את השינוי שחל בתוכנית ובמסלול הסטטוטורי שלה, ייקבעו מפגשים ממוקדים לכל אזור ואזור בשכונה על ידי נציגי המנהלת להתחדשות עירונית חולון במהלך החודש הקרוב.

התחדשות עירונית, שכונת תל גיבורים. צילום: גושן אדריכלים

התוכנית מגדירה את מרחב שיקול הדעת של הוועדה המקומית בקביעת סדר העדיפויות למימושם של המתחמים השונים מתוך המאגר הכללי ועל פי איכות התועלת הציבורית הצפויה ממימושו של כל מתחם. התוכנית מייצרת מסגרת תכנונית אשר מאפשרת בשלב הראשון, תוספת של 2,000 יח"ד (זאת בהתאם למענה הפרוגרמטי שתכנית זו מציעה לשטחי הציבור) מתוך מאגר פוטנציאלי של מתחמי התחדשות. לאחר תוספת של 2,000 יח"ד, תיערך בדיקה תנועתית ופרוגרמטית חוזרת לשטחי הציבור על מנת לבחון האם ניתן להוסיף לשכונה עוד יח"ד מתוך המאגר. מימושה של התוכנית יהיה בהדרגה, לאורך תקופה ארוכה והיא כוללת בתוכה מערכת מעקב ובקרה שתיבחן מעת לעת.

התחדשות עירונית תל גיבורים. צילום: גושן אדריכלים

התחדשות עירונית, שכונת תל גיבורים. צילום: גושן אדריכלים

בימים אלה מקדמת המנהלת להתחדשות עירונית בשיתוף עם עירית חולון ובמימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שתי תכניות מפורטות בהתאם לתוכנית האב: תוכנית מתחם החצב – התותחנים בצפון תל גיבורים, הכוללת התחדשות של  84 יח"ד קיימות ומוצעות  כ-350 יח"ד וכן  תוכנית מתחם מבצע סיני הכוללת התחדשות של 126 יח"ד קיימות  ומוצעות כ-450 יח"ד. שתי התוכניות כוללות גם שטחי ציבור נרחבים, הרחבת הרחובות, מסחר וגינה גדולה.
קידום תוכנית האב לתל גיבורים הינו יוזמה משותפת של הראשות הממשלתית להתחדשות עירונית, עיריית חולון והמנהלת להתחדשות עירונית. התוכנית קודמה באגף אדריכלות ותכנון עיר וכללה צוות היגוי רב תחומי בראשות מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג ובאמצעות משרד האדריכלים פרחי-צפריר בע"מ.

לשאלות בנושא שיתוף הציבור: מרינה זרנקיןרכזת קהילה וקבלת קהל 050-8908500 המנהלת להתחדשות עירונית חולון.אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר