התערוכה ג'נדר בלנדר. צילום: ג'נדר בלנדר

שבוע הגאווה: מרחבי שיח, הרצאות, תערוכה ופעילויות חינוכיות ברחבי העיר

אירועי שבוע הגאווה ייפתחו בחולון השבוע בשיתוף פעולה של אגף קהילה ומחלקת הנוער בעיריית חולון יחד עם תחום הנוער ברשת קהילה ופנאי

פורסם בתאריך: 30.5.21 07:29

אירועי שבוע הגאווה ייפתחו בחולון השבוע בשיתוף פעולה של אגף קהילה ומחלקת הנוער בעיריית חולון יחד עם תחום הנוער ברשת קהילה ופנאי. בין האירועים: מרחבי שיח, הרצאות, תערוכה, פעילויות חינוכיות בבתי הספר, במוקדי הנוער וברחבי העיר ועוד.האירועים:

  • הלב של חולון – לב הפסל האייקוני I LOVE HOLON  שמוצב בכיכר המדיטק ייצבע בצבעי דגל הגאווה.
  • מדברים בצבע – בני נוער יצבעו ספסלים בצבעי הגאווה בשישה מוקדים ברחבי העיר בתאריכים 3-2 ביוני, בהדרכת רכזי הנוער. הספסלים ישמשו מרחבים לפעילויות ולשיח פתוח בנושא גאווה. מידע בנוגע לשעות הפעילות בכל שכונה יפורסם באינסטגרם החדש של תחום הנוער: tn_holon.
  • בתאריך 3.6.21 יוצב במיקום מרכזי בעיר (יפורסם בהמשך) מתחם דוכני הסברה (איגי, חוש"ן, דלת פתוחה ועוד), יתקיימו מעגלי שיח עם שגרירי זהות (ערבי הומו, לסבית חרדית וכולי) וכן תוצג תערוכת מיצגים.
  • ג'נדר בלנדר – תערוכה של תלמידי שכבת ט' בבית הספר פרס (הייטק היי) בעיר תתקיים בגלריה 58 במרכז עזריאלי חולון (מבואה A), ברח' הרוקמים 26. התערוכה עוסקת בסוגיית ההבניה המגדרית ובשאלה כיצד היא מעצבת את מהלך חיינו. התערוכה היא פרויקט משותף למגמות מדעי הרוח והאומנות בבית הספר ולמערכת החינוך העירונית. התערוכה תוצג עד 30.6.21 והיא פתוחה בכל ימות השבוע, בשעות 20:00-08:00. הכניסה חופשית.
  • הרצאתו של דרור קונטנטו – מעצב שמלות כלה וערב, יוצא תוכנית הריאליטי "האח הגדול", תתקיים בגג מרכז הצעירים אליעזר (רח' אליעזר בן-יהודה 18) בתאריך 13.6.21, בשעה 19:30. רכישת כרטיסים באמצעות קישור שיפורסם בדפי הפייסבוק של מרכזי הצעירים, עלות: 40 שקל.
  • כל משפחה והסיפור שלה – מפגש אינטימי ובלתי אמצעי בזום עם הורה ובנו הבוגר, חבר הקהילה הגאה, שיספרו את סיפורם האישי, על ה"יציאה מהארון" ועל התהליך שעברו עם עצמם ועם המשפחה. לאחר מכן, יתקיים דיון פתוח וכן עם המשתתפים תוך מענה על שאלות והתייחסות לחשיבות המרחב הבטוח והגברת המודעות לנושא. המפגש, בשיתוף מחלקת הורות ומשפחה בעיריית חולון, יתקיים בתאריך 14.6.21 בשעה 20:30 והוא מיועד לצעירים ולהורים. רישום מראש באמצעות קישור שיפורסם בדפי הפייסבוק של מרכזי הצעירים, ללא תשלום.
  • סרטון בהפקת מחלקת צעירים יפורסם בדפי הפייסבוק של מרכזי הצעירים; ברשתות החברתיות העירוניות שפונות לבני הנוער תפורסם "תיבת שאלות", שעליהן ישיבו אנשי מקצוע.
  • גאווה בשכונה – במהלך חודש יוני יקימו מרכזי הנוער מתחמי גאווה – מרחבים פתוחים שבהם יתקיימו שיח פתוח והפעלות שונות.
  • כל בתי הספר, מרכזי הנוער וכן תנועות וארגוני הנוער יצוידו בדגל הגאווה ובערכת פעילויות הדרכה בנושא; מרכז ההדרכה העירוני לנוער הכין מערכי הדרכה לכיתות ז'-ח' והכשיר את צוותי החינוך הבלתי פורמלי בעיר (מדריכי נוער, רכזי תנועות וארגוני הנוער וכולי) להעברת הפעילות; רכזי המעורבות החברתית בבתי הספר יקבלו מערכי הדרכה ליצירת מיצגים חזותיים; מרכזי הנוער יציבו בתחומן לוח "הידעת" בנושא להט"ב וקיר ביטוי, שבו יוצג פוסט של אדם מוכר שיצא מהארון עם התגובות החיוביות והשליליות שנכתבו כלפיו תוך הזמנת בני הנוער להוסיף תגובות משלהם; כמו כן, יתקיימו שיחות ופעילויות מתודיות בנושא. גם תנועות וארגוני הנוער יקיימו פעולות בנושא וייקחו חלק פעיל בפעילויות העירוניות.


תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר