פרשת השבוע
פרשת השבוע

המעיין לא ממתין שיבואו אליו ומשקה גם רחוקים

התורה מחייה את היהודי בכל רגע בחיי היום יום. פרשת בהעלותך  

פורסם בתאריך: 5.6.17 11:43

נפלאות הבורא. מי גשמים בכמויות אדירות מחלחלים באדמה ונאגרים במבוי סתום, מחפשים מוצא להתפרץ החוצה. כך נוצר מעיין מים חיים, מעיין זך ונקי שמימיו עושים דרכם קדימה ללא מעצורים. המעיין אינו ממתין שיבואו לשתות ממנו, אלא מתפשט ומשקה גם את הרחוקים.

זה עתה זכינו לקבל את התורה הקדושה בשבועות. תורה שמחייה את היהודי בכל רגע ורגע בחיי היום יום. כמו המעיין שפורץ החוצה ומשקה אחרים, כך אנו לומדים ומלמדים, מפיצים את התורה הקדושה לכל יהודי בעולם. של מי הרעיון הכביר? אהרון הכהן החל בדרך נפלאה ומקרבת ועליו נאמר: "אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". הוא לא חיכה שיהודים יגיעו אליו, הלך אל האנשים וקרב אותם לתורה. מעלתו המיוחדת הייתה שהקפיד לשמר את מקור המים החיים, את התורה. הוא לא שינה מאומה כדי להיראות טוב יותר או חלילה ל"שפר" את התורה. התורה הועברה בדיוק כפי שהיא, בשיא טהרתה.

ואכן, היה זה כחלק מתפקידו ככהן גדול: "בהעלותך את הנרות". בבית המקדש, היה אהרון הכהן מיטיב את נרות המנורה באופן שהשלהבת הייתה עולה מאליה. כמו בנרות כך בנשמות ישראל להן דאג הכהן הגדול, "כי נר השם נשמת אדם". הוא דאג להצית את האור פנימי של נשמות ישראל, לימד באהבה רבה – עד שהתורה האירה בהם כמו שלהבת שעולה מאליה.

כניסת השבת: 19:24    

 יציאת השבת: 20:29

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה חולון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר